צביקה האוזר: "קורא לראש הממשלה להסדיר מחר בבוקר את ההתיישבות"

יו״ר וועדת חוץ ובטחון צביקה האוזר הגיע לחזק את שובתי הרעב במאהל ההתיישבות (הבדואית) הצעירה מול משרד ראש הממשלה שהוקם בדרישה להביא את הצעת ההחלטה להסדרת 70 היישובים הצעירים ו 25,000 מתיישבים תוך הצגת האבסורד שבניסיון נתניהו להסדיר בהחלטת ממשלה דווקא את היישובים הבדואים בנגב.

יו״ר ועדת חוץ ובטחון צביקה האוזר הגיע יחד עם ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן – שהעביר הבוקר את לשכתו למאהל – בכדי לחזק את שובתי הרעב ומובילי המחאה במאהל ההתיישבות הצעירה מול משרד ראש הממשלה.


האוזר נפגש עם המתיישבים שובתי הרעב, ראש מועצה אזורית שומרון יוסי דגן, עם ראש מועצת הר חברון יוחאי דמרי ועם מנכ"ל מועצת יש"ע יגאל דלמוני.

ח"כ האוזר הזדעזע מהדברים הקשים ששמע מתושבי ההתיישבות הצעירה על תנאי החיים הקשים והפגיעה בילדים ונשים בשל עיכוב הסדרת ההתיישבות וחיבורם למים וחשמל באופן סדיר ואמר: "ועדת המשנה לענייני יהודה ושומרון התכנסה בישיבתה האחרונה בראשות ח"כ גדעון סער וקבעה בצורה חד משמעית: חייבים להסדיר את ההתיישבות הצעירה שעשרות אלפי אנשים ראשים וזכאים לתנאי מחייה מינימאליים כתפיסת עולם בסיסית הומניסטית. אנחנו מחוייבים בחוזה בינינו לבין אזרחי מדינת ישראל את אותו מינימום הכרחי.

אני שם בצד את המחלוקות הפוליטיות והבינלאומיות, עמדתינו בנושאים האלה ידועה. במקרה הזה מעבר לכל מחלוקת. אני קורא לראש הממשלה ולשר הביטחון – מחר בבוקר להסדיר עניינה של ההתיישבות הצעירה, כפי שהסדרנו ב-2011 וזכיתי כמזכיר הממשלה ללחוץ ולהביא החלטה על ברוכין, רחלים, סנסנה. זה היה אפשרי ב-2011 ואז אפשר גם עכשיו. ישראל היום במעמד חזק יותר, משמעותי יותר והסבל הוא גדול יותר כי אותו אנשים, למעלה מ-10 שנים שכמעט כל לא נעשה.

אנחנו לא עוסקים בפוליטיקה או בשאלות של מדינות, יש כאן עניין הומניטרי של אנשים, ילדים, טף, צעירה וזקנה, אנשים נורמטייבים שמשרתים את המדינה ונשלחו לשטח ע"י המדינה שצריכה להיות מחוייבת לתנאים מיניאליים ולא משנה מי גר שם.״

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן אמר להאוזר: "זוהי דרישה צודקת ובסיסית. במאה ה 21 לא ייתכן שילדים יסבלו מקור בחורף ויהיו בני ערובה של וויכוחים פוליטים".


קרדיט: רועי חדי.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: