תגובות

מפקד סיירת גולני הותקף אמש בעת פינוי הפגנה סמוך ליישוב קדומים

מפקד סיירת גולני הותקף אמש בעת פינוי ציר במהלך הפגנה סמוך ליישוב קדומים.

מדובר צה"ל נמסר כי "בהפגנה שהתקיימה אמש סמוך ליישוב חסמו מתיישבים את ציר התנועה לכלי רכב.


לאחר שנוצר עומס תנועה במקום הכוח הצבאי פנה למפגינים והורה להם לפנות את הציר. משסירבו, פעלו הכוחות לפינוי המפגינים לצידי הכביש.

אחד המפגינים נהג באלימות פיזית כלפי קצין צה"ל, הוא עוכב בנקודה והועבר לטיפול שוטר שנכח במקום. הקצין הגיש תלונה במשטרה.

צה"ל מגנה ומוקיע בכל תוקף אלימות פיזית ומילולית כלפי משרתיו ורואה אירועים מסוג זה בחומרה רבה."

ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, גינה בחריפות את תקיפת קצין צה״ל ורואה בחומרה רבה ביותר את ההתנהגות האלימה והעבריינית כפי שהתרחשה אתמול על ידי אחד המתיישבים בחטיבה המרחבית שומרון.

הרמטכ"ל קובע כי הפגיעה בלוחמי צה״ל, העושים לילות כימים להגנת אזרחי המדינה, על ידי מתיישבים, המוגנים על ידם, היא התנהגות פסולה שחובה עלינו להוקיע ולפעול כנגדה נמרצות ובנוסף למצות את הדין עם המעורבים.


הרמטכ״ל שוחח עם הקצין והביע תמיכה והערכה על תפקודו ופעילות לוחמיו בשמירת הביטחון בגזרה.

החשוד בתקיפה, עו"ד יהודה שמעון, תושב השומרון, לוחם ומפקד לשעבר בצה"ל, עו"ד מוכר ומוערך בשומרון, הגיע אמש (מוצ"ש) יחד עם 8 מילדיו להפגנת מחאה בצומת קדומים על הרג הנער אהוביה סנדק ז"ל, שמעון העיר לחיילים על כך שהם נגעו בנערות, בחלקם בסמוך לחזה והותקף ע"י סא"ל איוב כיוף וחייליו באופן קשה. התושב נפגע ודימם מאלימות החיילים.

"בני ובנות הנוער, כחלק מהמחאה, ישבו על הכביש זמן ממושך. בשלב מסויים ראיתי חיילים ממש נוגעים בצורה פולשנית בנערות, אחד מהם ממש אחז בסמוך לחזה של אחת מהם. ניגשתי אליו וצעקתי אל תיגעו בנערות, אל תיגעו בנערות, מיד קפצו עלי החיילים, תקפו אותי, אפילו המשטרה הבניה שלא עשיתי כלום, ורק היום בצהרים הגעתי עצמאית לתחנה ונחקרתי, ושוחררתי מיד אחרי החקירה.

תקיפת התושב ע"י החיילים. התושב צועק "אל תגעו בבנות".

עד להודעת צה"ל לא ידעתי שזה המג"ד שהיה באירוע עם הנערות. עצוב שמפקד סיירת בצה"ל גם מבצע עבודות שיטור, גם פוגע בחופש המחאה הלגיטימי, גם פוגע עם חייליו בנות, גם תוקף אזרח שמעיר לו והכי עצוב שהוא רץ עם דו"צ להכפיש את ציבור המתיישבים. יום עצוב לגולני, לצה"ל ולמדינה." מסר שמעון.

בכוונת עו"ד שמעון להגיש תביעה אזרחית כנגד המשטרה וצה"ל על מעצר שווא ותקיפה.


פציעות התושב לאחר שהותקף ע"י החיילים.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: