מבצע "אחריות מנצחת": זו מפת המחסומים והעירכות המשטרה לסגר המהודק

במסגרת מבצע "אחריות מנצחת", אגף התנועה נערך בכוחות מתוגברים בהתאם לתקנות שיכנסו לתוקפן החל מהלילה בחצות. בהמשך המאבק הלאומי לבלימת התפשטות נגיף הקורונה, המשטרה תגביר את פעילות הפיקוח והאכיפה ברחבי הארץ, ותפעל לאכוף את התקנות וההגבלות למען שמירה על בריאות הציבור.

החל מחצות הלילה, יפעלו שוטרי אגף התנועה בצירים הבינעירוניים, לאכיפת עבירות תנועה ומימוש תכלית התקנות והשמירה על שלום הציבור. מיקוד הפעילות האופרטיבית, תתבצע בפריסה ארצית של 25 מחסומים בצירים המרכזיים המובילים לערים, אשר יצרו רשת חסימות בין השטח העירוני לבינעירוני, זאת במטרה לסייע באפקטיביות המשימה הלאומית ובביצוע אכיפת קיום התקנות.לצד המחסומים, יפעלו במהלך כל היממה אלפי שוטרים וניידות, שיבצעו סריקות על כלל הצירים ברחבי הארץ, תוך חסימות מדלגות לאיתור אזרחים שלא יפעלו עפ"י התקנות.

בשל פעילות המחסומים והבידוק הקפדני, קיים צפי לעומסי תנועה בחלק מהכבישים הבינעירוניים. על כן, נדרש מציבור משתמשי הדרך להיערך בהתאם ולנהוג במשנה זהירות.

מפת מחסומי המשטרה.

המשטרה תגביר את הפעילות היזומה לפיקוח ואכיפה, הן במרחב הבינעירוני והן בתוך הישובים עצמם. במרחב הבינעירוני יופעלו מחסומים קבועים בכל שעות היממה, כשבשעות הערב מספרם יגדל. בכדי למנוע פקקי ענק ולאפשר מרקם חיים תקין ככל שניתן האכיפה באזור מרכז הארץ בשעות היום תתבסס בעיקר על אכיפה מדלגת ובתנועה. בסה"כ יופעלו 12-25 מחסומים במהלך כל שעות היממה בכל רחבי הארץ ע"י אגף התנועה של משטרת ישראל.

במרחב העירוני יוקמו מחסומים סטאטיים, ביציאות ובתוך הערים והיישובים במיקומים מרכזיים, ולצדם גם מחסומים מדלגים ואכיפה בתנועה, לפיקוח אחר הציות להגבלות התנועה. מיקום והיקף המחסומים יהיה בהתאם לניתוח הצורך המבצעי של כל מחוז, שעון החיים והערכת המצב, זאת בתיאום עם אגף התנועה בנק' השקה לצירים בינעירוניים.

לצורך עמידה במשימות אכיפת תקנות הקורונה לצד יתר המשימות והאתגרים המצויים לפתחה של משטרת ישראל, יוקצו למחוזות המשטרה כוחות תגבור ממשמר הגבול על יחידותיו, להב 433, המכללה הלאומית לשוטרים, שוטרי מטה וכיו"ב. כמו כן היח' האווירית תפעל לצד אמצעים נוספים בכדי לתת אינדיקציה ותמונת מצב רחבה אודות עומסי תנועה, התקהלויות אסורות ועוד.לצד הפעילות בשטח, המשטרה תמשיך לפעול בשיתוף פעולה עם הרשויות השונות וגורמי ההנהגה ליצירת שיתוף פעולה עם הציבור והגברת הציות לתקנות. כמו כן המשטרה תנקוט במאמצי הסברה ושיח לצד האכיפה בכל מקום שיידרש ללא יוצא מן הכלל, הכול למען שלום הציבור ובריאותו.

מפרידים בין מידע לחירום: בעת כל אירוע חריג המצריך התערבות וטיפול משטרתי, יש ליצור קשר מיד עם מוקד החירום של המשטרה – מוקד 100. לקבלת מידע, ניתן ליצור קשר עם מוקד המידע הארצי של המשטרה – מוקד 110 ולהתעדכן בערוצי הדיגיטל של המשטרה ומשרד הבריאות אודות התקנות וההגבלות. אנו מזכירים לציבור כי החל מאשתקד, ניתן להגיש תלונה מקוונת באמצעות המרשתת ומבלי להגיע לתחנת המשטרה לצורך כך.

משטרת ישראל קוראת לציבור להישמע לתקנות שכן אי קיומן משבש את המאמץ הלאומי במאבק בהתפרצות הנגיף והתפשטותו בישראל – כי רק יחד נוכל לנצח את הנגיף.

(קרדיט צילום: דוברות המשטרה)


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: