תגובות

טרגדיה בירושלים: אם לחמישה בת 40 נפטרה מקורונה

בירושלים הלכה הבוקר לעולמה האישה הצעירה המחנכת מרת שרה קוט ז"ל בגיל 40 בלבד בפטירתה.

היא הותירה אחריה את בעלה וחמישה ילדים יתומים שנותרו ללא אמא.


מסע הלוויה יצא בשעה 14:00 בצהריים מבית הלוויות שמגר בירושלים.

המנוחה נולדה בירושלים להוריה, הרב אליעזר יודקוביץ שליט"א מחשובי האברכים בישיבת מיר ואמה מרת גיטל, המתגוררים בקרית מטסרדורף בירושלים ומחסידי חוג חתם סופר.

בעלה הרב בנימין משה קוט,חסיד ערלוי ואברך בישיבת מיר בירושלים השוקד על תלמודו וממתפללי בית הכנסת 'מאור חיים' בשכונת סנהדריה.

שרי ע"ה שימשה כמורה ומחנכת בשנים האחרונות.

מבית החולים נמסר כי "חולת קורונה בת 40 שפונתה לבית החולים הדסה עין כרם מביתה עם התדרדרות במצבה, נפטרה עם הגעתה אל חדר המיון.


מבירור של הצוות עולה כי האישה, המתגוררת עם בני משפחתה בירושלים, סבלה מתסמיני קורונה בימים האחרונים, כשמסביבה מספר חולים מאומתים.

עם הגעתה למיון הדסה על ידי מד״א, קרסו מערכות גופה ואיבדה דופק, ואובחנו פגיעות רב מערכתיות ולבביות.

צוות חדר המיון ביצע בה החייאה ממושכת אך הפגיעות היו קשות והוא נאלץ לקבוע את מותה."

פרופ' קובי אסף, מנהל המרכז לרפואה דחופה בהדסה עין כרם: ״אנו עדים למקרה קשה ומצער של התדרדרות מהירה ביותר במצבה של חולת קורונה עם מחלת רקע, שמייד עם הגעתה לבית החולים קרסה ונפטרה.

אני מדגיש, כי בשלהי הגל השלישי הפוגע מאד בירושלים, אנו פוגשים מדיי יום במיון עשרות מטופלים עם חשד לקורונה, כאשר בין 30 ל-50 אחוז מהם מתגלים כחיוביים. מדובר במספר של 10 עד 18 חולים חדשים ביום- רק כאן במיון הדסה.

אני קורא לציבור שסובל מתסמיני קורונה או מאובחן בקורונה, ונמצא בביתו – כל התדרדרות ומצוקה מחייבת פינוי לבית החולים. אל תתמהמהו ואל תשתהו בבית.

המחלה מאופיינת בהתדרדרות מהירה ובהמון מקרים שפגשנו, גילינו שהמטופלים חיכו בבית עד שהגיעו למצב קשה ואף קשה מאוד. חבל, כי המצב יוכל להיות שונה לחלוטין ואפשר להציל חיים באם נעצור את ההתדרדרות בבית החולים״.

פרופ׳ קובי אסף, מנהל מלר״ד הדסה עין כרם, קרדיט: דוברות הדסה.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: