תגובות

ניסיון פיגוע בצומת הגוש: מחבל עם גרזן ניסה לתקוף חיילים – וחוסל | צפו

לפני זמן קצר סוכל פיגוע דקירה מול תחנת הדלק בגוש עציון ליד היקב, מחבל שהתקרב לעמדה שבידו גרזן סירב לעצור, כוחותינו פתחו בנוהל מעצר החשוד וחיסלו את המחבל.

מחקירה ראשונית עולה כי המחבל צעד סמוך ליקב בגוש עציון מאחורי אדם מבוגר ועורר חשד של אזרח שניגש אליו לברר את כוונותיו, המחבל שהתכוון לתקוף את התושב המבוגר שלף סכין קצבים והשליך לעבר האזרח שניגש אליו, בנס הוא לא נפגע ויש ביצע לעברו ירי עד שחוסל.


המחבל שחוסל.

מדובר צה"ל נמסר כי "התקבל דיווח על נסיון פיגוע דקירה סמוך לצומת הגוש שבמרחב החטיבה המרחבית "עציון".

רכז ביטחון ששהה סמוך לצומת הגוש שבמרחב החטיבה המרחבית "עציון" זיהה חשוד מתקרב לעבר הצומת. בעקבות החשד רכז הביטחון ולוחם צה"ל ששהה בנקודה ביצעו נוהל מעצר חשוד שכלל ירי לאוויר, במהלכו החשוד השליך סכין לעבר רכז הביטחון שהגיב בירי וניטרל את המחבל.

ראש מועצת גוש עציון שלמה נאמן אמר בתגובה: "ניסיון הפיגוע הסתיים כמו שצריך להסתיים כל ניסיון פגיעה חבלנית במדינת ישראל, ללא נפגעים וכשהמחבל מחוסל. אנחנו מברכים את את התושב הגיבור שזיהה סכנה ופעל במהירות, נחישות ודיוק והביא לתוצאה נדרשת.
לאוייבנו נאמר שהם ממש לא מפחידים אותנו ובוודאי לא יגרמו לנו להיחלש במשימת ההתיישבות. ההפך הוא הנכון: אנחנו כאן לנצח, נבנה את גוש עציון, נרחיב ונפתח את המקום המדהים הזה, יחד עם כלל יהודה ושומרון. זוהי נחלת אבותינו ואנחנו מקווים שבמהרה גם תהיה חלק ריבוני ממדינת ישראל"


קרדיט: דוברות גוש עציון.


מפקד החטיבה המרחבית "עציון", אלוף-משנה אייל שוימר, וכוחות צה"ל בזירה.

תגובות לכתבה:

  1. יג

    ככל הכבוד לאזרח

כתיבת תגובה: