‏מודרנה: “משלוח חיסונים ראשון לישראל צפוי להגיע עוד החודש”

חברת מודרנה מפרסמת כי משרד הבריאות הישראלי אישר לייבא את 6 מיליון החיסונים של החברה ובכך ישראל הופכת למדינה השלישית שמאשרת את חיסוני החברה לאחר ארה"ב וקנדה.

על פי החברה המשלוחים הראשונים צפויים להגיע כבר החודש, חודשיים לפני הזמן הצפוי."ההרשאה של היום היא רגע ציון דרך בהיסטוריה של החברה שלנו ובמאבק העולמי נגד COVID-19", אמר סטפן בנקל, מנכ"ל Moderna. "זו ההרשאה הרגולטורית השלישית לחיסון COVID-19 Moderna, והראשונה שלה מחוץ לצפון אמריקה. אני רוצה להודות למשרד הבריאות בישראל על המאמצים שלהם, שכן הצוות שלהם פעל ללא לאות לצד שלנו כדי להבטיח אישור בזמן לחיסון זה. אנו מקווים להמשיך לראות הרשאות בשווקים נוספים בימים, בשבועות ובחודשים הקרובים. "

משרד הבריאות הזמינה 6 מיליון מנות של חיסון COVID-19 Moderna.

ישראל היא המדינה השלישית שבגינה קיבלה מודרנה אישור לחיסון COVID-19 שלה, בעקבות ארצות הברית ב- 18 בדצמבר 2020 ובקנדה ב- 23 בדצמבר 2020. אישורים נוספים נבחנים כעת באיחוד האירופי, סינגפור, שוויץ והממלכה המאוחדת.

האישור ניתן על פי תקנה 29 (א) (9): מוצר רפואי המיועד לטיפול תרופתי באזרחים מקומיים במקרה של מגיפה או מחלה מדבקת או הגנה מפני חומרים כימיים או רדיואקטיביים, על פי תקנה 29 לתקנות הרוקחים (רפואי. הכנות) – 1986.

ההחלטה של משרד הבריאות מבוססת על הגשת נתונים מבוססת על מכלול הראיות המדעיות המשותפות לחברה, כולל ניתוח נתונים מהמחקר הקליני שלב 3 המרכזי עליו הוכרז ב- 30 בנובמבר.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: