‏השר לשעבר יהושע מצא נפטר בגיל 89

‏השר לשעבר יהושע מצא הלך לעולמו בגיל 89. מצא היה איש הלח"י, ממקימי המדינה ותנועת הליכוד. הוא כיהן גם כחבר כנסת מטעם התנועה וכסגן ראש עיריית ירושלים.

ראש הממשלה ספד לו: "אני מבקש להביע את צערי העמוק על פטירתו של חבר הכנסת והשר לשעבר, יהושע מצא ז"ל, ואני מוסר את מלוא תנחומיי למשפחתו.


היכרותי עם יהושע – ירושלמי בלב ובנפש – החלה לפני עשרות שנים. הוא היה בית"רי נלהב, ששרת נאמנה את הציבור הרחב במסגרת תנועת 'החירות' ומפלגת 'הליכוד' – הן בעיריית ירושלים, הן בכנסת.

ידעתי על פעילותו של יהושע, כנער, במחתרת לח"י לפני הקמת המדינה. הוא אף השתתף במלחמת העצמאות. אהבת האדם, העם והארץ פיעמה בו בעוצמה. תמיד חיבבתי את העממיות והישירות שלו, כאיש רעים חם ורגיש לזולת.

יהושע נחשב כפרלמנטר חרוץ, ובתקופת הכהונה הראשונה שלי כראש הממשלה מיניתי אותו לשר הבריאות. הוא ייחס חשיבות רבה לתפקיד זה, שהיום הכל מכירים במרכזיותו. יהושע עשה חיל גם כנשיא ארגון הבונדס. גיוס המשאבים לטובת ישראל בהיקפים גדולים, וחיזוק הקשרים בין יהודי התפוצות למדינתנו, נתנו לו סיפוק עצום.

יהי זכרו ברוך."

ראש השב״כ לשעבר, ח״כ אבי דיכטר בטוויטר: ״שמעתי בכאב על לכתו מאיתנו של ח״כ והשר לשעבר יהושע מצא. ‏יהושע איש רב פעלים, דמות מרכזית בליכוד ופוליטיקה הישראלית לאורך עשרות שנים. ‏יהושע היה ליכודניק עד יומו האחרון. ‏יהי זכרו ברוך.״


שר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין: "שר הבריאות לשעבר יהושע מצא היה יקיר ירושלים וציוני בכל מאודו, איש שכבר בשנות בחרותו הצטרף ללח"י במאבק הציוני להקמת מדינת ישראל. כחבר כנסת שנים ארוכות וכשר הבריאות יהושע שימש דוגמה ומופת להתנהלות נבחרי ציבור למען הציבור. יהי זכרו ברוך".


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: