‏הצד החיובי של הסגר: כך השפיעה הקורונה על נתוני תאונות הדרכים השנה

הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים מוסרת כי 302 בני אדם נהרגו בתאונות דרכים במהלך שנת 2020 – ירידה של כ-15% לעומת אשתקד.

מניתוח הנתונים עולה, כי בשנת 2020 חלה ירידה של 11.2% במספר התאונות הקטלניות, ומספרם עמד על 293. עיקר הירידה באה לידי ביטוי במרחב הבינעירוני, בעוד שבמרחב העירוני מספר ההרוגים נשאר דומה לשנה שעברה: 156 בני אדם נהרגו ב-2020 בתאונות בדרכים בינעירוניות, לעומת 214 אשתקד ו-139 נהרגו בתאונות בדרכים עירוניות, לעומת 136 אשתקד.עוד עולה מהנתונים, כי נרשמה ירידה במספר ההרוגים בשיעור של כ-14% במגזר היהודי וכ-11% במגזר הערבי. עם זאת, ברשות הלאומית לבטיחות בדרכים ציינו, כי במהלך תקופת הסגרים דווקא נצפתה עלייה במספר ההרוגים במגזר הערבי, בהשווואה לתקופות המקבילות בשנים קודמות. מניתוח הנתונים גם עולה, כי חלה עלייה של 3%בקרב ההרוגים בגילאי 65 ומעלה בכלל האוכלוסייה (69 הרוגים ב-2020 לעומת 68 אשתקד).

למרות שאין גידול משמעותי במספר ההרוגים בני 65 ומעלה, חלקם היחסי מסך הולכי הרגל ההרוגים עלה משמעותית לכ-46%, בעוד שאשתקד שיעורם עמד על כ-34%. ברשות הלאומית לבטיחות בדרכים מעריכים שהירידה שנרשמה במספר ההוגים מקרב הולכי רגל בגילאי 44-25, הביא לעליית שיעורם של המבוגרים בני 65 ומעלה.

הירידה במספר ההרוגים היתה על רקע הצניחה בתנועת כלי הרכב בכבישים, במהלך הסגר הראשון והסגר השני והירידה היחסית בתנועת כלי הרכב בין הסגרים.

מנכ"לית הרלב"ד, תא"ל (מיל') רחלי טבת-ויזל: "למעלה מ-300 בני אדם קיפחו את חייהם בתאונות דרכים בשנה בה היו שני סגרים ופעילות חלקית של מערכת החינוך, שוק העבודה והמסחר. הנתונים הללו מחייבים את המשך השקעת המשאבים והגדלתם לטובת שיפור התשתיות, פעילות חינוך והסברה, הפיכת כלי הרכב לבטוחים יותר, והגברת האכיפה והכשרת הנהגים. בהנחיית שרת התחבורה, אנו מגבשים בימים אלו יחד עם משרדי הממשלה השונים, השלטון המקומי וגורמים נוספים תכנית לאומית ארוכת טווח, בעלת יעדים מדידים ומלווה בהערכה תקציבית, במטרה לצמצם 50% בתאונות הדרכים עד שנת 2030. תכנית זו תוצג לממשלה בראשית חודש מרס 2021".
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: