תגובות

ככה מטייחים את החקירה – מיצג אומנותי בכיכר רבין

אתמול (ג') הוצג בכיכר רבין מיצג אומנותי על ידי חבריו של אהוביה סנדק ז"ל שנהרג בידי שוטרים במהלך מרדף בשבוע שעבר. תמונת ענק של אהוביה הוצבה במרכז הכיכר, כשתחתיה כתובה הדרישה "ועדת חקירה חיצונית עכשיו". חבריו טייחו וצבעו את תמונתו בצבע לבן אט אט עד שפניו כוסו לגמרי, כדי להמחיש כיצד משתיקים ומטייחים את חקירת מותו.

אחד מהמארגנים סיפר "באנו להמחיש את העוול שמתרחש לאהוביה ולציבור כולו. נער נהרג בידי שוטרים, והמשטרה רק עסוקה בלטייח ולהסתיר. תחילה הם אמרו שהוא נהרג בתאונה עצמית, הצלחנו לחשוף שהניידת ניגחה אותו, השוטרים לא נחקרו שלושה ימים! היה להם את כל הזמן שבעולם לתאם עדויות ולהסתיר מה שצריך, זו שערוריה.


אנחנו קוראים להקים ועדת חקירה חיצונית שלא תהיה נגועה בדבר ותוכל לחשוף מה באמת קרה לאהוביה ושלא תנסה לטייח את המוות שלו".

העוברים והשבים התעניינו במיצג ובסיפור, שאלו את חבריו ושמעו עוד פרטים על האירוע. הדרישה של המארגנים הינה בלתי מתפשרת והם קוראים להקים ועדת חקירה חיצונית לכל התנהלות ימ"ר ש"י באופן כללי "אהוביה לא נהרג בחלל ריק, יש כאן יחידה משטרתית שאין שם דין ואין דיין, הם מתעמרים במתיישבים כבר שנים, ופועלים ממ מתוך שנאה, ככה לא צריכה להיראות משטרה, חייבים לפרק אותם." הוסיף הפעיל.

בתוך כך אתמול התקיימו הפגנות ברחבי הארץ, וכן מול הקונסוליה הישראלית בניו יורק. הפגנות התקיימו בכפר חב"ד, ירושלים, אריאל, שדרות, גשר בר אילן ברמת גן, קדומים, צומת יצהר, צפת, צומת רחלים, קרית ארבע ועוד.

בהפגנות נעצרו מעל כ-40 עצורים, ובירושלים מנעה המשטרה מהמפגינים לרדת מהאוטובוסים, בניגוד לחוק. עורכי הדין מארגון חוננו מסייעים ומייצגים את העצורים.אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: