תגובות

מפחדים מתיעודים? שוטרים נוקטים באלימות קשה נגד עיתונאים בהפגנות | צפו

תרגיל המשטרה אליו נחשפנו אמש בהפגנת המחאה על הרג הנער אהוביה בבר אילן בירושלים קיבל תפנית חדה בעלילה.

הכל החל כאשר קבוצת עיתונאים וכתבי שטח שתיעדו ממקום ההפגנה אלימות שוטרים ברוטאלית ביד קשה, נדהמו כאשר האש הופנתה לעברם ולא פחות ע"י כוחות המשטרה בעצמם ואשר כללו דחיפות ומכות כואבות.


צילום: חיים גולדברג.

ע"פ עדותו של העיתונאי איתמר כהן אמש: "לאחר שתיעדתי בשטח את האלימות ביד קשה של כוחות המשטרה מול המפגינים ניגשו אלי קבוצת שוטרים ובלשים ותוך כדי מכות ודחיפות קשות ניסו להחרים את מכשיר הסלולרי שלי שבו היו התיעודים.

לאחר שהטחתי בהם על האלימות הקשה ושאינה הולמת כלפי וכלפי מפגינים ואזרחים ולאחר שהצגת את תעודת העיתונאי שלי, בחרו השוטרים לתקוף אותי בחוזקה וניסו לעצור אותי, רק אחרי התערבות קצין עזבו אותי."

עוד הוסיף איתמר: "הגשתי הבוקר נגד אותם שוטרים תלונה במח"ש ואשקול תביעה אזרחית על המכות שקיבלתי."

גם צלם העיתונות ישי ירושלמי הרגיש את נחת זרועם של השוטרים האלימים: ביום חמישי תועדו שוטרים שדוחפים שוב ושוב את הצלם ואף מכים אותו. גם אתמול הגיעו אליו שוטרים במהלך צילום ההפגנה ותקפו אותו קשות ללא שום סיבה.


הפציעה של הצלם ישי ירושלמי.

איתמר כהן אשר עושה עבודת קודש במחאות ציבוריות במגזר החרדי זה למעלה מחמש שנים תוך הבאת תיעודים חמים לכותרות הראשיות, אשר הביאו מספר פעמים לסגירת תיקים תפורים נגד אזרחים והדחת שוטרים מתפקידם לאחר התנהגות שאינה הולמת.

איתמר אשר בעצמו נעצר לא אחת ע"י המשטרה לאחר שאלו האחרונים ניסו להצר את צעדיו, לאחר שתיעודיו גרמו להדחת חבריהם.

כזכור לפני שנתיים אף הגדיל לעשות וזכה במשפט מול שוטרת שהעידה עדות שקר שתקף אותה וזאת בזכות חקירת העדים שהוכיח שההפך הוא הנכון.


תגובות לכתבה:

  1. יונה

    אחלה איתמר תעשה מהשוטרים קציצות טלה שישליק קבב עלה הצלח

  2. דנית

    משטרה אלימה, שוטרים ברמת 0, שלא מבינים שמתעדים אותם. מפחיד!

  3. מורדי

    השוטרים חמודים שהם ישנים.

כתיבת תגובה: