המחאה על הרג אהוביה סנדק ז"ל בידי שוטרים: אלפים הפגינו ברחבי הארץ – 40 נעצרו

שבעה לאהוביה סנדק ז"ל. גל מחאות ברחבי הארץ. עורכי הדין של ארגון חוננו סייעו לכ-40 עצורים בהפגנות השונות. המפגינים קראו "לפרק את ימ"ר ש"י" וכן קריאות "משטרה של רוצחים".

בירושלים הפגינו מעל אלף איש, בצומת בר אילן. הצומת נחסמה לשעות ארוכות והמפגינים התעמתו עם השוטרים עד לשעות הקטנות של הלילה. מכתזית משטרה ומספר ניידות פונצרו במהלך ההפגנה. במהלך ההפגנה נעצרו 26 מהמפגינים, עו"ד רחביה פילץ סייע לעצורים בתחנת המשטרה מטעם ארגון חוננו.

המפגינים דיווחו על אלימות שוטרים קשה, שוטר מג"ב תועד שהוא מכה באמצעות הברך מפגין, שוטר נוסף תועד שהוא מכה במכות אגרוף את אחד מהמפגינים.

בהפגנה נפגע מאלימות השוטרים גם עיתונאי שהגיע לסקר את הארועים.

אלימות במהלך מעצר בהפגנה בבר אילן בירושלים, צילום: איתמר כהן, חדשות כל העולם.

ע"פ התיעוד, המכתזית שוב התיזה לכל עבר גם לעבר מפגינים שעמדו על המדרכה. בנוסף גרמה המכתזית נזק לחלונות בית ההלוויות סנדריה שנופצו מעוצמת המים. כמו כן, התיזה המכתזית גם לתוך חנויות סמוכות לצומת.

בת"א הפגינו כ-100 איש מול ביתו של השר לביטחון פנים אמיר אוחנה וקראו לשר להקים ועדת חקירה חיצונית ולבדוק את התנהלות ימ"ר ש"י. המפגינים יצאו בצעדה לאזור צומת עזריאלי והתעמתו עם שוטרים במקום.

מחאות נוספות התקיימו מול משטרת אריאל, בגשר בר אילן בכביש מס 4, בצומת גבעת אסף, בצומת גוש עציון, באשקלון, בצומת יצהר, בצומת שילה ובצפת.

בשאר ההפגנות נעצרו כ-15 מהמפגינים. עורכי דין מארגון חוננו העניקו סיוע משפטי למפגינים, וייצגו את הנותרים במעצר היום בבתי המשפט.

גלגל ניידת מג"ב פונצ'רה בהפגנה בבר אילן, צילום: איתמר כהן, חדשות כל העולם.

מדוברות המשטרה ירושלים נמסר: "אל צומת בר אילן הגיעו עשרות מפגינים שהחלו בהפרת סדר תוך חסימת הצומת והתעמתות עם כוחות המשטרה שנמצאים במקום.

עשרות מפגינים ממשיכים להפר את הסדר ולהתעמת עם כוחות המשטרה שבמקום תוך יידוי אבנים, גרימת נזק לשתי ניידות כתוצאה מיידוי אבנים וניקוב צמיגים וכמו כן נזק לתשתיות שבדרך וחסימת צירי התנועה.
כוחות המשטרה פועלים כעת תוך שימוש באמצעים על מנת לפזר את המפגינים ולאפשר פתיחת הצומת.

עד כה עוכבו / נעצרו 22 מפגינים בגין הפרת הסדר וחסימת ציר התנועה."

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: