תגובות

מחאת הפלג הירושלמי: כביש 4 נחסם לתנועה – 13 מפגינים נעצרו | תיעוד קשה

מחאת מפגיני הפלג הירושלמי: מאות קיצונים הפגינו אחר הצהריים בכביש 4 ליד בני ברק וגרמו לחסימתו בין מחלף אם המושבות למחלף בר אילן בשני הכיוונים.

חלק מהמפגינים יידו אבנים וצעקו לעבר השוטרים: "נאצים, רשעים ארורים".


הם פונו בכוח על ידי המשטרה ומכת"זית הובאה למקום בכדי לסייע בפיזורם. שוטרת תועדה מכה קשות מפגין בפניו והוא נזקק לפינוי לבית חולים. 13 מפגינים נעצרו ופקקי ענק נוצרו באזור גוש דן.

שוטרת מכה קשות מפגין שנעצר.

ההפגנה בעקבות מעצר העריק מצפת בשם שכנא רוטנברג. כזכור ביום שלישי שעבר, אנשי הפלג הפגינו בירושלים ושם נעצרו 10 מפגינים.

מדוברות המשטרה נמסר: "שוטרי מרחב דן עצרו כעת סמוך לכביש גהה 13 מפגינים , בחשד להפרת החוק והסדר הציבורי לאחר שחסמו צירים ראשיים תוך אי השמעות להנחיות השוטרים וכן יידו אבנים לכל עבר, כאשר שוטר נפצע מכך בפניו ונדרש לקבל טיפול רפואי במקום. שוטרי התנועה ממשיכים גם בשעה זו לכוון את תנועת כלי הרכב לצירים עוקפים בשל עומסי תנועה שנגרמו מהמחאה וציבור הנהגים מתבקש לפי שעה לנוע בצירים חלופיים. במשטרה רואים בחומרה כל הפרת סדר ופגיעה בשוטרים ותמשיך לפעול בנחישות כנגד פורעי החוק הנוהגים באלימות."


קרדיט: בני, חדשות כל העולם.

בעקבות סגירת הכבישים, תנועת 'בני תורה' בהודעה מיוחדת: "סגירת העיר בני ברק בעקבות ההפגנה, וההענשה הכוללת של כל תושבי העיר, הוא חלק ממאבק נבזי של משטרת ישראל על התודעה הציבורית נגד הפלג הירושלמי. כך, במקום לנרמל את הטיפול במפגינים (לפחות כמו בבלפור), וליישם בשטח את הביקורת החריפה שהוטחה לעברם בהפגנה האחרונה שהתקיימה בירושלים, הם בוחרים לנקוט בדרך בריונית ולקחת את כל תושבי העיר כבני ערובה – בנסיון ליצור זעם בקרב התושבים ולקבל רוח גבית להמשך הפעילות האלימה נגד המפגינים.

אלה שיטות נבזיות השמורות לארגונים אפלים ולמשטרים אנטי-דמוקרטיים. הציבור החרדי כולו יודע ומבין את הדברים, ורואה את ההפליה הקשה מנשוא בטיפול המשטרתי בהפגנות השונות, ולא ייפול בפח שמנסה לטמון לו המשטרה."

מהוועדה למען עולם התורה נמסר כי "בעקבות המשך מעצרו הנפשע של אסיר עולם התורה הבחור החשוב שכנא רוטנברג, הורו גדולי התורה להמשיך ולהרעיש עולם ומלואו.

יוצאים היום (ראשון) המוני בית ישראל למחאה גדולה ואדירה נגד מעצרו הנפשע של תלמיד ישיבה ונגד חוק הגיוס שרבים חללים הפיל. בשעה 15:30 בעיר בני ברק, באזור הרחובות ז׳בוטינסקי – אהרונוביץ.

לאור התנהלות המשטרה בהפגנה האחרונה בירושלים, ולאור ההתנהלות המשטרתית במחאות שהתקיימו בעבר בבני ברק, שהסתיימו בפציעות קשות של מפגינים ובאין ספור מעצרים ברוטאליים, – ייצאו המונים, תלמידי ישיבות ואברכי הכוללים, מכל חלקי הארץ – כדי להשתתף במחאה חסרת הפשרות ! אנו דוחים ומגנים את אלימות המשטרה, ומודיעים כי האלימות תיתקל ברוחם האיתנה של בחורי ישראל היקרים, שלא יוותרו בשום אופן על זכותם למחות, גם במחיר אלימות משטרתית קשה – וגם מול תעלולים יחצניים שמטרתם להכפיש ולהשחיר את פניהם."


תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: