תגובות

ירושלים: אלפים הפגינו מול המטה הארצי במחאה על הרג הנער אהוביה סנדק – 21 נעצרו | צפו

כאלפיים איש מפגינים כעת מול המטה הארצי והמשרד לביטחון פנים בירושלים במחאה על הרג הנער אהוביה סנדק ז"ל בידי שוטרים במהלך מרדף משטרתי בבנימין.

המפגינים קראו לשר אמיר אוחנה להקים ועדת חקירה חיצונית לחקירת התנהלות ימ"ר ש"י.


להפגנה הגיע אביה של אורי אנסבכר הי"ד שנרצחה ביער ירושלים שהצטרך לקריאה. המפגינים החלו מפגינים לחסום את הציר ושוטרים תקפו באלימות קשה.

במהלך ההפגנה הפעילה המשטרה 3 מכתזיות, המכתזיות התיזו חומר מסריח לכל עבר, גם לעבר העומדים על המדרכות וגם לעבר מתחם ההפגנה המאושרת, מהמכתזית נפגעו נשים, ילדים ועוברי אורח.

‏אחד המפגינים הגיע יחד עם עגלת תינוק אל מול מכת"זית המשטרה וסרב להתפנות מהמקום. הוא נעצר על ידי השוטרים והתינוק שבעגלה הועבר על ידי שוטרות למפגינה שלקחה אחריות לטפל בתינוק.

מדוברות המשטרה נמסר: "הערב הגיעו מאות מפגינים אל צומת המטה הארצי והחלו בהתפרעות אלימה במהלכה חסמו את צירי תנועת כלי רכב וציר הרכבת הקלה, החלו ביידוי אבנים לעבר כוחות המשטרה שפעלו במקום ולעבר כלי רכב שחלפו בסמוך, גרמו נזק הן לכלי רכב והן לתשתיות הבטיחות של תוואי הרכבת הקלה והתעמתו עם השוטרים.


לאחר שקריאות המשטרה לשמור על הסדר לא נענו על ידם, החלה המשטרה בפעולות תוך הפעלת אמצעים במהלכה נעמד אחד המפגינים יחד עם עגלת תינוק אל מול מכת"זית המשטרה וסרב לפניות אליו להתפנות מהמקום בשל הסיכון שבמעשיו. לאחר שלא נענה, הוא נעצר על ידי השוטרים והתינוק שבעגלה הועבר על ידי שוטרות לידי אמו שנכחה במקום.

במהלך המחאה והתפרעות חלקם של המפגינים תוך שיידו אבנים, נפצעו 11 שוטרים כאשר שניים מתוכם פונו לטיפול רפואי. פעילות כוחות המשטרה אף הניבה מעצר "על חם" של 3 חשודים בעת שהשליכו אבנים והם הועברו לחקירה במשטרה. פרט לכך, התקבלו דיווחים אודות אבנים שהושלכו לעבר כלי רכב במנהרת לוי אשכול ולעבר מבנה ברחוב אדם סמית, בשני המקרים לא דווח על נפגעים.

קרדיט: דוברות המשטרה.

במהלך המחאה שכללה התפרעות אלימה עוכבו / נעצרו 21 מפגינים שהפרו סדר, התעמתו עם השוטרים ויידו אבנים."

דברי עורך דין איתמר בן גביר בזירה.

עו"ד רום מסר: "עשרות רבות של עצורים בירושלים בניהם כאלו המדווחים על אלימות רבה, חלקם עם סימני אלימות על גופם, חלקם מדווחים על הפעלת מכתזית כנגדם, שוב רמיסה של זכויות קטינים. נראה כי העצורים מימין זוכים ליחס שונה בתכלית".

קרדיט צילומים: איתמר כהן, חדשות כל העולם.


תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: