תגובות

המחאה על הרג אהוביה סנדק בידי שוטרים: מעל 33 עצורים בהפגנות ברחבי הארץ

עשרות מפגינים נעצרו אתמול (ד') במהלך הערב והלילה בהפגנות ברחבי הארץ במחאה על הרג הנער אהוביה סנדק ז"ל בידי בלשים מימ"ר ש"י במהלך מרדף משטרתי בבנימין.

בירושלים מחו כ-200 מפגינים בהפגנה שהחלה מול המטה הארצי של המשטרה והמשיכה בצעדה למרכז העיר ירושלים. במהלך ההפגנה נעצרו 28 מהמפגינים. עורכי דין מארגון חוננו היו במהלך הלילה בתחנת המשטרה והעניקו סיוע משפטי לעצורים.


העצורים התלוננו על אלימות שוטרים קשה של משטרת ירושלים במהלך המעצרים. כמו כן, המשטרה עשתה שימוש בפרשים ובמכתזית בכדי לפזר את המוחים, אשר מחו במשך שעות ברחבי העיר.

בהפגנה בצומת גוש עציון נעצרו 5 מפגינים, בניהם נערות צעירות. גם שם דיווחו המפגינים על אלימות שוטרים קשה.

באזור הישובים שילה ומעלה לבונה צעדו במחאה עשרות על הכבישים, בשל הצעדות נחסם הציר במשך שעות ארוכות לנסיעת ערבים. במקום עוכבו מספר מפגינים ששוחררו.

הפגנות התקיימו גם מול משטרת אריאל, בצומת קרית ארבע, בצומת שעריה, במגדל העמק ובמקומות נוספים.


מעצר חשודים וחיפוש ברכב. צילום: איתמר כהן חדשות כל העולם.

במהלך פעילות בלשי המשטרה לאורך ציר הליכת המפגינים, ברחוב שבטי ישראל / בר לב, סמוך לשער שכם בירושלים, אותרו 2 ערבים שככל הנראה היה בכוונתם להשליך אבנים לעבר המפגינים. הם הועברו לחקירה במשטרה.

מעצר הערבים. צילום: א. כהן.

מדוברות המשטרה ירושלים נמסר: "אמש בסביבות השעה 20 החלו עשרות מפגינים להפר את הסדר הציבורי סמוך לצומת המטה הארצי תוך חסימה לסירוגין של תנועת הרכבת הקלה. בהמשך, צעדו המפגינים עד רחוב יפו שם המשיכו להפר את הסדר וחסמו את ציר תנועת הרכבת תוך שהשליכו אבנים וביצים לעבר כוחות המשטרה.

שני שוטרים נפצעו כתוצאה מהשלכת אבן שפגעה בראשו של שוטר ונשיכת ידו של שוטר נוסף על ידי אחת העצורות. חמישה כלי רכב משטרתיים ניזוקו לאחר שאלמונים ניקבו את צמיגיהם וגנבו לוחית רישוי. המשטרה פתחה בחקירה. כוחות המשטרה עיכבו / עצרו 28 מפגינים."

צילום: אליסף כהן, חדשות כל העולם.

מפגין ריסס על שוטרים גז פלפל.


תגובות לכתבה:

  1. יוסף

    בושה למה שקורה בארץ כולם לוקחים את החוק לידיים

    1. דוד

      החוק לקח מיזמן את החוק לידיים לכן זה מה שקורה

כתיבת תגובה: