תגובות

שמונה פועלים נפצעו בהתמוטטות גג בביה"ס כדורי סמוך לכפר תבור

בשעה 11:48 התקבל דיווח על גג שהתמוטט באתר בנייה במושב במועצה האזורית גליל תחתון.

חובשים ופראמדיקים של מד״א ואיחוד הצלה העניקו טיפול רפואי ופינו לבתי החולים 8 פצועים בשנות ה-30, בהם: פצוע במצב קשה עם חבלה רב מערכתית מפונה במסוק מד"א לבי"ח רמב"ם כשהוא מורדם ומונשם, 3 פצועים במצב בינוני-קשה עם חבלה רב מערכתית לבתי החולים פוריה והעמק, ו4 פצועים במצב קל לבי"ח פוריה.


שוטרי משטרת ישראל הגיעו למקום סגרו את האתר ופתחו בחקירה בשיתוף חוקר תאונות עבודה של משרד העבודה והרווחה.

צילום אווירי ממסוק מד"א.

ניצן פלג, ראש המועצה האזורית גליל תחתון פנה להורים בבקשה להירגע משום שכל ילדי הבית ספר בריאים ושלמים וביקש לא להגיע לרחבת המקום.

פראמדיק מד"א ויסאם זועבי וחובש רפואת חירום מוריס הריש סיפרו: "כשהגענו למקום ראינו הרס רב מאוד לאחר שסככת ברזל קרסה באתר בנייה. במקום היו 8 פצועים ששכבו בהכרה וחלקם היו לכודים. תוך כדי פעולות חילוץ ממושכות הענקנו להם טיפול רפואי מתקדם ומציל חיים שכלל חבישות, קיבועים, עצירת דימומים ומתן תרופות לכאב, ולאחר שחולצו העלנו את הפצועים לניידות הטיפול הנמרץ ופינינו אותם לבתי החולים תוך המשך טיפול רפואי מתקדם כשמצבם יציב. הפצוע הקשה פונה במסוק מד"א לבית החולים כשהוא במצב קשה, מורדם ומונשם."


צילום: תיעוד מבצעי מד"א.

עדי קניאס ראש סניף איחוד הצלה בעפולה מדווח מהזירה: "כשהגענו למקום נתקלנו בגג שקרס על שמונה עובדים תוך כדי התקנת פאנלים סולאריים. לאחר החילוץ של צוותי הכיבוי פונו מהמקום במסוק ובאמבולנסים לבתי החולים פוריה, רמב"ם בחיפה, והעמק בעפולה".

צילום: דוברות איחוד הצלה.

חובש הצלה פיני עזרא סיפר: "הגענו לזירה קשה מאוד עם מספר נפגעים במצבי פציעה שונים לאחר שסככה קרסה בזמן עבודתם במקום. יחד עם הפראמדיקים, הענקנו טיפול רפואי לפצוע כבן 30 אשר סבל מחבלה רב מערכתית, והוא פונה במצב קשה על ידי מסוק מד"א לבית החולים רמב"ם בחיפה. בנוסף הענקנו טיפול רפואי לשלושה נפגעים במצב בינוני – קשה ולארבעה נפגעים במצב קל, והם פונו במהירות על ידי אמבולנסים של מד"א לבתי החולים באיזור.

צילום: דוברות ארגון הצלה.

ישראל אסל, עו"ד היועץ המשפטי של הפורום למניעת תאונות עבודה, אומר בעקבות התאונה:
"מתאונה זו אנו למדים שגם כאשר מבוצעות עבודות בנייה במתחמי בתי ספר שבהם שוהים ילדים קטנים עדיין אין הקפדה על נושא הבטיחות בעבודה כי פשוט לאף אחד לא אכפת.
הנעשה במתחמי בתי הספר הוא בראש ובראשונה באחריות של הרשות המקומית ועליה לדאוג שעבודות במתחמי בתי הספר תעשה בסטנדרט בטיחות מחמיר ביותר נוכח העובדה שילדים מסתובבים במקום. עבודה על גגות של אולמות ספורט היא עבודה מסוכנת שכבר גבתה את חייהם של מספר עובדים".


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: