תגובות

הפגנות נגד עבודות הרכבת הקלה בירושלים: 6 חשודים בהפרות סדר נעצרו | תיעוד

עשרות מפגינים קיצונים תקפו את עובדי הרכבת הקלה ברחוב ירמיהו פינת בר אילן בירושלים.

המפגינים פרצו לאתר והשחיתו ציוד וגדרות. כמה עשרות תעמתו עם הכוחות וחסמו את התנועה. אדם אחד התבצר תחת מערבל הבטון ולבסוף נעצר. עד כה נעצרו 6 חשודים.


בנוסף, בעקבות מעצרו של תלמיד הפלג הירושלמי שכנא רוטנברג, אשר אינו מחזיק במעמד תורתו אומנותו ומוגדר 'משתמט'.

אנשי הפלג ייצאו מחר ל'הפגנה סוערת' בירושלים, בצומת הרחובות יפו / שרי ישראל בשעה 16:00.

צילום: אליסף כהן, חדשות כל העולם.

מהמשטרה נמסר כי "כוחות משטרה פועלים כעת ברחוב ירמיהו בירושלים בעקבות מחאה המתקיימת במקום. עד כה עצרו /עיכבו השוטרים 6 מפרי סדר."

בהודעת הוועדה להצלת עולם התורה נמסר:


"בשל מעצרו הנפשע של אסיר עולם התורה, בן העליה הבחור החשוב שכנא רוטנברג, (20) מישיבת פתחי שערים במודיעין עילית, עלו רבני הוועדה להצלת עולם התורה למעונם של גדולי התורה ושמעו מהם את ההוראה הנחרצת: "להרעיש עולם ומלואו" כפי שהורה מרן ראש הישיבה הגר"ש אוירבך זצוק"ל בחייו – לצאת לרחובה של עיר ולהפגין נגד גזירת השמד של חוק הגיוס בכל מעצר של בן ישיבה שלא מתייצב בלשכות הגיוס.

המוני בית ישראל יוצאים מחר (יום שלישי, ז טבת, 22/12) לירושלים למאבק נחוש ללא פשרות בו נקרא לשחרורו של בן הישיבה וביטול גזירת הגיוס. ההפגנה תתקיים בשעה 16:00, בפינת הרחובות: שרי ישראל-יפו.

• ראש הישיבה הגאון רבי שמואל אוירבך זצוק"ל מסר את נפשו על מאבק זה של הצלת עולם התורה מהניסיון לבולל את הציבור החרדי עם הציבור הכללי. ראש הישיבה זצ"ל הורה לא לוותר על אף תלמיד ישיבה מציפורני השמד של הצבא, והתנגד לכל פשרה הטומנת בחובה הקרבה של תלמידי ישיבות על מזבח הנורמליזציה עם רשויות המדינה. דרך זו אנו ממשיכים בכל הכוח, כשבראשינו גדולי ישראל שליט"א – למרות כל הקשיים וחוסר הפופולריות הציבורית שדואגים לכך ומטפחים הח"כים החרדים ופעיליהם.

• הציבור הנאמן לדבר השם (המכונה פלג ירושלמי) לא הפגין במהלך השנה האחרונה – מפאת הסיבה שמשטרת ישראל ורשויות הצבא נמנעו מלעצור את אלפי העריקים מבחירה מקרב הציבור שבחר בדרך המאבק הנחוש נגד הרשויות. ראש הישיבה זצוק"ל הורה את דרכי המאבק, וקבע כי בעת מעצרו של בן ישיבה 'בן עליה' (עריק שלא התייצב בלשכות הגיוס) ייצא הציבור למאבק ומחאה.

• אנו פונים בזאת לאחינו בית ישראל: עברנו יחד תקופה לא קלה, נוכחנו כולנו לראות את פרצופם של רשויות החוק באופן טיפולם המחריד במקרים הנוגעים למגזר החרדי, ולא משנה באיזה פלג או קבוצה. קחו אחריות ואל תעמדו על דם רעך."


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: