תגובות

הרוג וארבעה פצועים במרדף של ימ"ר ש"י אחרי נערים מההתיישבות

תאונת דרכים קשה מאד בבנימין: בלשים מימ"ר ש"י ביצעו מרדף אחרי רכב ובו נערים ובחורים מההתיישבות שנחשדו בזריקת אבנים, בעקבות המרדף איבד הרכב של הבחורים שליטה וסטה מהדרך. צעיר נהרג וארבעה פונו לבית חולים במצב בינוני וקל.

בשעה 12:12 התקבל דיווח על רכב שהתהפך בכביש 449 באיזור בנימין. חובשים ופראמדיקים של מד"א ואיחוד הצלה קבעו את מותו של צעיר בן 19 והעניקו טיפול רפואי ופינו לבי"ח הדסה הר הצופים 4 פצועים: 2 במצב קל-בינוני ו-2 במצב קל עם חבלות בראש ובגפיים.


חלק מהפצועים פונו שהם אזוקים בידהם מהזירה וזאת למרות הפציעות הקשות.

אהוביה סנדק ז"ל.

ביישוב בת עין פרסמו לציבור על האבדה הקשה: "קהילה אהובה, בצער ובכאב גדול אנחנו מודיעים על פטירתו הפתאומית של אהוביה, בנם של אברהם ואיילת סנדק. נציגי הרווחה וצח"י מלווים את המשפחה ברגעים קשים אלו. על פרטי הלוויה נוציא הודעה בהמשך."

עו"ד נתי רום פגש את הפצועים בבית החולים הר הצופים בירושלים. ע"פ עדויות ראשונות של הפצועים התאונה התרחשה לאחר שניידת המשטרה ניגחה את רכבם מאחרוה בעוצמה, מעוצמת הפגיעה רכבם עף מהכביש.

שמואל (זנגי) מידד מנכ"ל חוננו הגיב לתאונה "הדם על ידיהם של מפקדי ימ"ר ש"י שמתירים את דמם של טובי ילדינו. הזוועה הזו צריכה להרעיד את אמות הסיפים של משטרת ישראל והמשרד לבטחון פנים. וכך גם כל הדרגים שמנחים התנהגות רצחנית כזו ומתקצבים אותה בתקציבי עתק. ארץ אל תכסי דמם!"


מהמשטרה נמסר כי "בעקבות דיווח שהתקבל במוקד המשטרה על יידוי אבנים מרכב ישראלי לעבר רכב פלסטיני בצומת מכמש, צוות בלשים שהיה בדרכו ובסמוך למקום זיהה את הרכב שיידה אבנים והורה לו לעצור. נהג הרכב, פתח בנסיעה פרועה למרות הוראת השוטרים לעצור, המשיך במנוסה שרכב הבילוש בעקבותיו. בסמוך לצומת רימונים, התהפך הרכב. נסיבות האירוע בבדיקה.

נתנאל אילוז חובש איחוד הצלה מסר: "הענקנו סיוע ראשוני בזירת התאונה לפצועים בסיוע צוותי רפואה של צה"ל. כמו כן אחד מהשוהים ברכב נהרג ומותו נקבע בזירת האירוע עקב אופי הפציעות הקשות מהן סבל".

צילום: דוברות איחוד הצלה.

עו"ד נתי רום אשר מסייע לפצועים בבית החולים מטעם ארגון חוננו מספר על אירוע קשה ביותר: "אנחנו נמצאים בחדר הטראומה בבית החולים הר הצופים, מדובר באירוע קשה ביותר עם מספר פצועים, שנמנע מהם טיפול רפואי, הם נאזקו במקום לקבל טיפול רפואי. יש בשורה מאד קשה, הדבר הזה מרטיט כל לב, בחורים שבוצע אחריהם מרדף, הפרטים התבררו בהמשך, ניגחו את הרכב שלהם וכתוצאה מכך קרה אסון. חייבים להפסיק את הדבר הזה."

ראש המועצה האזורית גוש עציון שלמה נאמן התייחס הערב למותו הטרגי של הנער אהוביה סנדק ז"ל שנהרג לאחר מרדף משטרתי בבנימין ואמר כי מדובר ביום קשה מאוד ליישוב בת עין לגוש עציון כולו "מדובר במשפחה יקרה, מוכרת ופעילה מאוד בכל תחומי החברה בגוש. אנחנו נמצאים איתם באבלם הכבד ונעמוד לצידם ככל שיידרש. חברי ועובדי המועצה, תושבי גוש עציון מחבקים ובוכים על האובדן"

נאמן הוסיף כי "הנערים הללו הם ילדינו – נקודה! השאירו לנו את החינוך וההתמודדות עם הילדים שלנו לטוב ולמוטב. לא מדובר באוייב שקם להשמיד את המדינה או במחבלים מבקשי נפשנו"

והדגיש כי הטיפול המשטרתי, המעצר או אפילו המרדף אחר נער יהודי לא אמור להסתיים בלוויה. "אנחנו מזועזעים ודורשים לחקור עד תום את ההתרחשויות בשטח. מעבר לצורך בגילוי האמת, תביעתנו החד משמעית היא להפסיק מיד את האלימות המשטרתית. אילו רק חלק קטן מהמשאבים האדירים המושקעים במרדף אחר נוער הגבעות, היה מושקע בחברה וחינוך, לא היינו עדים לאסון הנורא שהתרחש היום".

ח"כ סמוטריץ' שהגיע לזירת התאונה נחסם על ידי שוטר ששם דוקרנים מתחת לרכב של הכנסת. סמוטריץ' ירד לזירת התאונה רגלית ושוטר קפץ עליו פיזית למרות חוק החסינות.

יו"ר הכנסת, יריב לוין אמר בתגובה: "אני רואה בחומרה רבה את הרחקתו בכוח של חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' מזירת התאונה הקשה בשומרון, על ידי שוטר משטרת ישראל, תוך פגיעה בחסינותו כחבר כנסת, בחופש התנועה שלו ובחופש הפעולה שלו.

מדובר באירוע הפוגע בצורה חמורה ביכולתו של חבר כנסת למלא את תפקידו למען הציבור, דבר שאסור להשלים עימו במשטר דמוקרטי.

רשויות אכיפת החוק חייבות לפעול בצורה אחראית ונחושה אך הדבר חייב להיעשות תוך הקפדה על כיבוד חסינותם של חברי הכנסת ויכולתם כנציגי ציבור למלא את תפקידם.

פניתי בעניין זה ליועמ"ש הכנסת שגית אפיק ולקצין הכנסת ניצב יוסי גריף, והנחיתי אותם לפעול מול המשטרה על מנת להבטיח שאירוע דומה לא יישנה, ושיובטח כי חסינות חברי הכנסת תכובד."


תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: