תגובות

‏כתב אישום נגד שוטר יס״מ שהכה מפגין חרדי בהפגנה בירושלים לאחר שהעיר לו על מסכה

המחלקה לחקירות שוטרים הגישה כתב אישום לבית משפט השלום בירושלים נגד עדיאל קלי, שוטר יס"מ, בגין עבירות של תקיפה הגורמת חבלה ושיבוש מהלכי משפט.


על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד הדס קליין, ביום 11.07.20, סמוך לשעה 23:30, השתתף הנאשם, במסגרת תפקידו כשוטר, ביחד עם שוטרים נוספים, בפעילות משטרתית נגד הפרות סדר של מפגינים מהמגזר החרדי בירושלים. במהלך ההפגנה סירבו חלק מהמפגנים להתפנות מהמקום, התעמתו עם השוטרים ונקראו קריאות גנאי כלפי כוחות המשטרה.

סמוך לחצות חלף הנאשם ליד המתלונן י. ב אשר עמד יחד עם קבוצת מפגינים. המתלונן קרא לעבר הנאשם: "איפה המסכה שלך, תלבש את המסכה" תוך שהתקרב לנאשם, הצביע לעברו עם ידו הימנית וקרב את אצבעו לכתפו של הנאשם. בתגובה, חזר מיד הנאשם על עקבותיו, סובב את גופו לעבר המתלונן והטיח את מכשיר הקשר שהחזיק בידו הימנית, בעוצמה רבה, במצחו של המתלונן. בעקבות המכה נגרמה למתלונן חבלה בראשו והוא סבל מכאבי ראש וסחרחורת.
בהמשך ההפגנה, בשעה שאינה ידועה במדויק למאשימה, עצר הנאשם את המתלונן יחד עם שוטרים נוספים.

בסיום האירוע, כתב הנאשם דו"ח פעולה כוזב, בו ציין כי במהלך פיזור ההפגנה, הגיע מפגין שמשך בידיו את מכשיר הקשר שלו וניסה לחטוף אותו ובשל כך נאלץ לתת מכה למפגין עם מכשיר הקשר, בפניו, כדי למנוע חטיפת המכשיר, זאת חרף העובדה שהמתלונן כלל לא ניסה לגעת במכשיר הקשר של הנאשם. בהמשך לכך, ועל בסיס הדוח הכוזב שכתב הנאשם, נחקר המתלונן באזהרה בתחנת המשטרה, בין היתר, בחשד לכך שניסה לקחת לנאשם את מכשיר הקשר בכוח במהלך ההפגנה.

‏עו"ד ‎איתמר בן גביר אמר בתוגבה לכתב האישום: "אנחנו לא נסתפק בהחלטה זו ונגיש גם תביעה אזרחית נגד השוטר. עצם המשך העסקתו של השוטר במשטרה היא אות קלון, ובכל מקרה נמצה איתו את הדין. ידע כל שוטר אשר תוקף אזרח, כי הוא עתיד לשלם מחיר על מעשים לא חוקיים ואלימים".

(צילום ארכיון: איתמר כהן, חדשות כל העולם)אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: