תגובות

הטרור החקלאי: עדר נגנב בהר חברון – בעלי העדר יצאו לחיפושים ואיתרו את העדר בכפר ערבי

עדר כבשים נגנב ממשק של יהודים בהר חברון. בעל עדר שיצא לסריקות בסיוע עשרות חקלאים מהאזור, איתר את הכבשים שנגנבו בדיר בכפר ערבי סמוך. במהלך הסריקות והחיפושים אחר העדר, ערבי שנהג ברכב שנגנב בדרום הארץ פגע ברכב של חקלאים, הגנב נמלט והרכב הוחזר לבעליו שהודה לחקלאים.

החזרת הכבשים.


אירוע גניבת עדר מחקלאים יהודים בהר חברון הסתיים במהלך השבת בהשבת הכבשים שאותרו לאחר יממה של חיפושים, בדיר של ערבים במאהל בדואי בשטח האש 918. העדר שכלל 13 כבשים נגנב ביום חמישי בלילה בידי ערבים שחדרו למשק ביישוב מצפה יאיר הסמוך לסוסיה בהר חברון. בעל העדר וחקלאים נוספים מהאזור יצאו לאחר הגניבה לחיפושים נרחבים אחר העדר הגנוב.

במהלך הסריקות הגיעו כמה תושבים לציר בעומק השטח, אשר עוקף את גדר ההפרדה ומחסומי צה"ל, ומשמש להברחות מאזור ערד לאזור הר חברון. רכב סוואנה גנוב הנהוג בידי ערבי, האיץ לעבר התושבים וניסה לדרוס אותם, הרכב התנגש ברכבם חזיתית וגרם נזק לרכבם.

לאחר כמה מאות מטרים נטש הגנב את הרכב וברח, תוך שהוא מותיר את הרכב במקום, עם תכולתו – ציוד של בעלי הרכב בשווי אלפי שקלים. הרכב, לו נגרם נזק, והציוד הושב לבעליו, טכנאי מזגנים תושב הדרום שהודה לחקלאים וסיפר כי הם הצילו את העסק שהיה נפגע אנושות בעקבות גניבת הרכב והציוד היקר.

במהלך השבת המשיכו בעלי העדר בחיפושים ובסריקות, אשר הביאו לאיתורו של עדר הכבשים הגנובות בשטח פתוח בשטח אש 918, תוך שרועה ערבי מוביל את הכבשים לדיר במאהל סמוך. למקום הוזעקו שוב תושבים וכן כוחות צבא ומשטרה, אשר השיבו לבעלי העדר את הכבשים הגנובות לאחר הליך זיהוי מסודר בפיקוח המשטרה וכוחות צה"ל.

לדברי התושבים, ערבים ופעילי שמאל מארגון תעאיוש ופעילים זרים התקהלו במקום לאורך כל האירוע וניסו לשבש את החזרת העדר לבעליו. בסופו של הליך הזיהוי וההשבה, הושבו לבעל העדר 12 כבשים מתוך 13 כבשים אשר נגנבו. הכבשה החסרה ככל הנראה נהרגה בידי הגנבים במהלך גניבת העדר.


הבוקר (א') הגיש בעל העדר תלונה במשטרת חברון על הגניבה. עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו, אשר מסייע לבעלי העדר במימוש זכויותיהם כנפגעי עבירה מסר: "הפשיעה החקלאית היא זרוע טרור שפועלת לנשל את היהודים מאדמתם. לצערנו החקלאים נאלצים להגן בעצמם על הרכוש והאדמה תוך סיכון חיים מצד הטרוריסטים. אנו דורשים מהמשטרה ורשויות החוק לפעול בכל האמצעים נגד הטרור, לעצור בהקדם את הגנבים ולגבות את החקלאים העומדים בחזית השמירה על קרקעות הלאום."


הסוואנה הגנובה והרכב בו היא פגעה.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: