תגובות

בעקבות ההפגנות הסוערות בירושלים: הופסקו עבודות הרכבת הקלה

מנהל פרויקט הרכבת הקלה בירושלים ציון ברנץ הודיע על הפסקת העבודות בגלל הפגנות החרדים נגד התוואי בשכונות.

נזק שנגרם לכלי הנדסי.


במכתב הוא מדווח שמאז ההתפרעות ההמונית לפני כשבוע וחצי נרשמו עוד אירועים של השחתה ופגיעה בציוד, כולל התקפת מהנדס ביצוע.

המכתב של ציון ברנץ מנהל הפרויקט.

לשון המכתב: "בשבועיים האחרונים, מאז תחילת העבודות אנו מנסים להשלים את הסדר התנועה לשלב 0 על פי התוכניות המאושרות, בכדי לבצע זאת התקשרנו עם חברת הבטיחות מהמובילות בארץ – "מצודה" גם לנו וגם להם ניסיון רב שנים בביצוע עבודות מן הסוג הזה.

כפי שכבר התרענו גם בליל חמישי הסדר התנועה שנפרס לילה קודם ובלילה האחרון הושמד על ידי החרדים המתנגדים להקמת הרכבת בשכונתם.

הלילה הם הגדילו לעשות ואף תקפו את מהנדס הביצוע מטעמנו.

אציין כי המשטרה נכחה גם בלילה זה אך ללא הועיל, מאחר וכאשר עובדים באזור אחד הם מפרקים באזור השני וכאשר המשטרה מסיימת עבודתה ויוצאת מהשטח ההסדר מושמד כליל.


מצב זה גורם להפסדים כספיים אדירים הכוללים את אביזרי הבטיחות, הגדרות, השלטים, התמרורים וכח האדם שמגיע מידי לילה לביצוע העבודה.

פגיעה בלוחות הזמנים שמלכתחילה צפופים ויהיה קשה מאוד לצמצם הפער.

בטיחות העובדים כתוצאה מיידוי אבנים ותקיפה פיסית.

כלי רכב הנפגעים מיידוי האבנים.

מצב זה לא יכול להימשך!!! הגענו לבצע עבודה הנדסית ולא לשדה קרב!

אי לכך ובהתאם לזאת אנו נאלצים לעצור את ביצוע העבודות לאלתר, עד שהמזמין ידאג לפתרון כולל ויסודי המאפשר לנו לבצע העבודות כנדרש."

המפגינים, מרביתם מאנשי 'העדה החרדית', מוחים נגד תוואי הרכבת הקלה שצפוי לעבור בשכונות החרדיות בעיר, וזאת מחשש שהרכבת, שאמורה לעבור ברחוב בר אילן, תביא עמה פריצות לשכונות.

ח"כ אלכס קושניר (ישראל ביתנו): "הפלג הירושלמי מחזיק את הרכבת הקלה בירושלים כבת ערובה. עברו כשבועיים מאז ההתפרעויות הקשות בצומת בר אילן בירושלים. לאחר ששרפו פחים, הבעירו צמיגים, קראו קריאות "נאצים" כנגד השוטרים, היום, אנשי הפלג קיבלו את מבוקשם.

בשל ההפגנות מנהל הבנייה של הרכבת הקלה בירושלים הודיע על עצירת העבודות.

האם למישהו נשמע הגיוני שבמדינה דמוקרטית מפגינים קיצוניים יכתיבו את הטון? שמתחם עבודות רכבת יהפוך לזירת קרב? שמהנדסים ועובדי מקצוע יאלצו לחשוש לחייהם?

אני דורש ממפקד מחוז ירושלים במשטרה, ומאגף הפיקוח בעיריית ירושלים להתייחס לסוגייה מיד, לעצור את פורעי החוק, ולדאוג לרמת אבטחה ראויה, כדי שעבודות הרכבת יחזרו לסידרן!"

צילום: איתמר כהן, חדשות כל העולם.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: