נשלף מהמיטה למעצר שווא ואותר שרוע בבוץ | תיעוד

יוסף פליישמן, תושב שכונת מאה שערים אותר אמש (חמישי) בתום שעות ארוכות של חיפושים, זאת לאחר שבליל אמש (בין רביעי לחמישי) נעצר על ידי שוטרים שהגיעו לדירתו, שלפו אותו ממיטתו ולקחו אותו בברוטאליות לעבר ניידת המשטרה שהמתינה בקצה הרחוב. רק לאחר שהבינו כי מדובר בטעות בזיהוי הוא שוחרר לחופשי.

אתמול בערב הוא אותר בשטח פתוח בשכונת גבעת המטוס על ידי מתנדבים שערכו אחריו חיפושים.

פליישמן נמצא כשהוא במצב היפותרמיה קשה, תשוש, ללא יכולת לתקשר עם הסביבה והוא פונה ע"י אמבולנס לבית החולים כשמצבו מוגדר בינוני לאחר שהיה שרוע בבוץ בשטח פתוח ורעד כולו.

במשטרה טענו כי הוא היה דרוש לחקירה, אך שוחרר בעקבות תקלה טכנית בתחנה, כך שלא היה ניתן לזהותו.

מנגד, גורמים המעורים בפרטים טוענים כי לאחר שהובן כי מדובר במעצר שווא, השוטרים מיהרו לשחררו בתחנת המשטרה במגרש הרוסים.

הודעה שפורסמה אחרי שנעדר.

ממשטרת ישראל נמסר: "בעקבות תלונה שהתקבלה במשטרה על איומים, השוטרים הגיעו לכתובת שמסר להם המתלונן. שם הם פגשו באדם שסירב להזדהות כנדרש, ולכן נאלצו לעכבו ומשסירב לשתף פעולה הובא לתחנת המשטרה.

לאחר פעולות זיהוי שבוצעו בתחנת המשטרה, התברר כי לא מדובר בחשוד הדרוש לחקירה בגין האיומים, לכן האיש שוחרר לדרכו מיד. בהמשך היום התקבל דיווח כי האיש נעדר והמשטרה החלה בביצוע מגוון פעולות עד שאותר. לצד האמור, בכוונתנו לבדוק את המקרה ובמידת הצורך יופקו הלקחים הנדרשים בהתאם".

ח"כ ישראל אייכלר: "אחרי שהתברר מעל כל ספק שהשוטרים נהגו ברשעות ואכזריות במעצרו ושחרורו של יוסף פליישמן, הדבר הראשון שמצופה מראש הממשלה ושר הבט"פ להורות למשטרה – להשעות מיד את השוטרים המעורבים במעשה הנפשע ולפתוח בחקירת הפשע של מעצר שוא ובהפקרת אדם חולה בכפור לילי ברחוב."

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: