תגובות

אבי דיכטר בהתיישבות הצעירה בבנימין: "הסדרה היא מחויבות המציאות"

ח"כ אבי דיכטר מסיעת הליכוד נפגש היום (א') עם ראש מועצת בנימין ישראל גנץ בעניין הסדרת ההתיישבות הצעירה. המפגש נערך ביישוב גבעת הראל שבגוש שילה-עלי, שם שמע דיכטר מאנשי היישוב על שלבי ההקמה והתוכניות העתידיות לפיתוח האזור.

אנשי גבעת הראל הביעו בפני דיכטר את אכזבתם מהסטטוס בן עומדת ההתיישבות: "כולנו אנשים רגילים לחלוטין שהמדינה הושיבה אותנו כאן, משלמים מיסים ומשרתים מילואים מעל ומעבר, אבל בסופו של דבר אנחנו לא תושבים רגילים וסובלים מבסיס לקוי של תשתיות ומבעיות חוזרות ונשנות של חשמל, אינטרנט ומים".


שיבי דרורי, מבעלי יקב גבעות וממקימי היישוב, הרחיב בפני דיכטר את התקווה מהממשלה הנוכחית: "מדינת ישראל שלחה אותנו להתיישב כאן, משרד השיכון בונה כאן פרויקטים משמעותיים. יש כאן מהלך מתבקש שהנושא הזה יוסדר ויאפשרו לנו לקיים חיים נורמאליים כמו שאר אזרחי מדינת ישראל. כולם מכירים ויודעים שהממשלה שותפה כאן למיקום שלנו והגיעה העת להסדיר זאת סופית."

דיכטר הביע הזדהות עם עמדת התושבים והדגיש כי "זכות גדולה להיות בגבעת הראל. לראות את היישוב ואת האנשים והדור החדש שקם כאן ולשמוע על הגדילה של הישוב בשליש, במהלך חמש השנים האחרונות, זה בשבילי המסר האופטימי. סוגיית ההסדרה מתמהמהת אבל היא תבוא מפני שאין שום אפשרות אחרת. גבעת הראל הוא לא יישוב יהודי שעובר במנדט הבריטי, אלא ישוב יהודי ישראל תחת ממשלת ישראל ןבמדינת ישראל, וזה לא משנה אם זו בבנימין, בנגב, בגליל או במקום אחר. הסדרה היא מחויבות המציאות לאפשר לאנשים הנפלאים כאן להתקיים כרגיל, בלי שום בעיות מים, אינטרנט, חשמל. זאת חובתה של ממשלת ישראל, וחובתינו כנבחרי ציבור לבצע זאת."

ראש מועצת בנימין, ישראל גנץ: "אני מודה לידידי ח"כ דיכטר שאכפת לו מההתיישבות ובא לראות את האתגרים בעיניים. אזרחי מדינת ישראל צריכים היום להסתכל בעיניים לאנשים הנפלאים שנמצאים כאן ומדינת ישראל שלחה. לא יכול להיות שאנו בשנת 2020 ואין כאן תנאים בסיסיים של חשמל, מים וגני ילדים. המחויבות של ממשלת ישראל להסדיר זאת עכשיו.

אנחנו קוראים לכל השרים, חברי כנסת וראש ממשלת ישראל לעשות הכל כדי לאפשר תנאים בסיסיים – כראוי לכל אזרח במדינת ישראל."

יו"ר גבעת הראל, אריאל פילבר: "בשם תושבי גבעת הראל, אנו מודים לך על פועלך למען ההתיישבות הצעירה. אנחנו מצפים להסדרה ומאמינים שעוד בכהונת הממשלה הנוכחית נוכל להגיד שאנחנו בתהליך אמיתי להסדרת חיינו בהתיישבות."צילום: דוברות בנימין.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: