החל מיום שלישי: יקוצר הבידוד ל- 10 ימים בכפוף לשתי בדיקות שליליות

בהנחיית שר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין, ולאור המלצת גורמי המקצוע, החל מיום שלישי הקרוב , 15.12.20 בשעה 8:00 בבוקר, יקוצר הבידוד ל- 10 ימים בכפוף ל 2 בדיקות שליליות לנגיף קורונה. הראשונה עם הכניסה לבידוד והשניה ביום ה -9 ממועד החשיפה.

חשוב לציין שהפער המינימלי בין הבדיקה הראשונה לבדיקה השניה יהיה לפחות 24 שעות.


ממשרד הבריאות נמסר כי "ניתן להיבדק לקורונה בקופות חולים בקביעת תור וללא הפניית רופא, כמו כן ניתן להיבדק במתחמי היבדק וסע."

שר הפנים, אריה דרעי: "אני שמח שעמדתי התקבלה לקיצור תקופת הבידוד, דבר שיתרום לשמירת ההנחיות ושיתוף פעולה של האזרחים להורדת התחלואה. אמשיך לפעול להורדת ימי הבידוד לשבעה ימים בלבד כפי הנהוג במדינות מתקדמות באירופה״.

יו״ר נשיאות המעסיקים והעסקים ונשיא התאחדות התעשיינים, ד״ר רון תומר: ״אני שמח שאחרי מאבק ממושך ומשותף לנו ולח״כ צביקה האוזר, משרד הבריאות אימץ את עמדתנו וקיצר את משך הבידוד. במשך שבועות נאבקנו עם התעשייה החיונית ובפרט מנכלי אסם ותנובה, אבי בן אסייג ואייל מאליס, כדי שנגיע לחורף עם משך בידוד מינימלי שיפגע כמה שפחות ביכולת הייצור של ישראל. על אף הגעת החיסונים, הקורונה לא מאחורינו וחשוב לאפשר למשק לפעול לצד הקורונה כדי שנוכל לצאת מהמשבר הכלכלי ולעבור לצמיחה בהקדם״.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: