תגובות

הלם בצפון: רב מושב מגדים הדליק נרות עם המתפללים ונפטר פתאומי מדום לב

הגאון הרב אבנר מלכה זצ"ל, רב המושב מגדים – חוף כרמל, נפטר הלילה (ו') לבית עולמו באופן פתאומי מדום לב והוא בן 53 בפטירתו.

הרב מלכה הדליק אתמול את הנר הראשון של חנוכה בבית הכנסת במושב ואף ערך חופה וקידושין בחצר ביתו לזוג שנישאו בשעה טובה ומוצלחת.


הרב מלכה בהדלקת נרות אמש.

אמש סמוך לשעה 21:00 התקבלה קריאה במוקד איחוד הצלה, על אדם שלקה בדום לב ביישוב מגדים שבמועצת חוף הכרמל, מתנדב המתגורר בישוב הגיע תוך דקות בודדות וביצע פעולות החייאה על הרב מלכה, תוך מתן שוקים חשמליים ממכשיר הדפיברלטור. בהמשך פונה תוך כדי החייאה לבית חולים רמב"ם בחיפה, שם המשיכו להילחם על חייו כשלמגינת לב נאלצו הרופאים לקבוע את מותו.

הגר"א מלכה זצ"ל, היה תלמיד חכם ושימש כרב המושב מגדים במשך 25 שנה, הוא החליף את הראשון לציון הגרש"מ עמאר, רבה של ירושלים, שכיהן כרב המושב לפניו.

במשך עשרים וחמש שנה פעל גדולות ונצורות במושב והפריח את השממה הרוחנית, הרב מסר שיעורי תורה קירב את התושבים לתורה ומצוות.

מועצת מושב מגדים פרסמה הודעת אבל, בה נכתב: "בצער רב, בהלם מוחלט וביגון קודר, ועד מגדים מודיע על פטירתו ללא עת של רב המושב, כבוד הרב אבנר מלכה זצ"ל. אבדה כבדה נפלה על כולנו. כל בית מגדים משתתף בצער המשפחה".


מסע הלוויה יתקיים הבוקר בשעה 11:15 בבית הלימן בחיפה, שער ברוש.

יו"ר סיעת ש"ס חה"כ הרב מיכאל מלכיאלי: "אתמול התבשרנו על פטירתו של הרב אבנר מלכה ז"ל ממושב מגדים שנפטר בפתע פתאום, מדובר ביהודי שהקדיש את חייו לזיכוי הרבים, ורבים השיב מעוון. הרב מלכה הוא חמיו של עו"ד עקיבא חופי העוזר המסור שלי".


תגובות לכתבה:

  1. אורן

    היה אדם יקר ואהוב
    לא יאומן איך נפטר בטרם עת
    יהי זכרו ברוך.

  2. בן הרוש אליעזר

    אבד לנו מנהיג מורה איש שלום וקירוב לבבות מי ייתן ולא נדע עוד צער אמן משתתפים בצער המשפחה והמושב כולו

כתיבת תגובה: