נתניהו בהצהרה מיוחדת מהכותל המערבי על הסכם השלום עם מרוקו | צפו

בשעה 19:15 התקיים הדלקת נרות ברחבת הכותל המערבי בהשתתפות ראש הממשלה בנימין נתניהו. לאחר מכן מסר ראש הממשלה הצהרה מיוחדת המתייחסת להודעת הנשיא טראמפ על מרוקו.

ראש הממשלה בנימין נתניהו בהתייחסות להודעת נשיא ארה״ב דונלד טראמפ על כינון יחסים בין ישראל למרוקו, בטקס הדלקת נרות חנוכה בכותל, במעמד שגריר ארה"ב בישראל דיוויד פרידמן:


"בחג חנוכה זה אנחנו מביאים אור גדול מאוד למדינת ישראל ולאזרחי ישראל. ראשית האור של החיסונים שיביאו סוף למגפה, ועכשיו גם אור גדול נוסף של שלום. תמיד האמנתי בשלום הזה, תמיד פעלתי למען השלום הזה ועכשיו הוא מתממש לנגד עיניינו. אני מבקש ראשית להודות לנשיא טראמפ על המאמצים הכבירים שלו להביא שלום לישראל, אני מבקש להודות לך הנשיא טראמפ על כל הדברים הגדולים שעשית למען עם ישראל ומדינת ישראל. אנחנו לעולם לא נשכח זאת. אני מבקש להודות למלך מרוקו, המלך מוחמד השישי, על החלטתו ההיסטורית לעשות שלום היסטורי עם ישראל.

בין מרוקו לישראל יש קשרים הדוקים, בין מרוקו והעם היהודי יש קשרים אמיצים במשך כל התקופה החדשה. כולם מכירים את היחס החם של מלכי מרוקו והעם במרוקו לקהילה היהודית שם. מאות אלפים מבני הקהילה הזאת עלו לישראל והם משמשים גשר חם בין העם במרוקו לעם בישראל, גשר של אהבה, אהדה, חיבה ומסרות. אני חייב להגיד שהבסיס המוצק הזה מהווה את היסוד שעליו אנחנו בונים את השלום הזה.

אנחנו נקים מחדש משרדי קישור בין ישראל למרוקו, בישראל ובמרוקו. אח"כ נפעל במהירות האפשרית לכונן יחסי שלום דיפלומטיים מלאים. בנוסף אנחנו נפעיל קו תעופה ישיר בין ישראל למרוקו, זה ייתן עוצמה נוספת לגשר הזה. יהיה כאן שלום חם מאוד.

אני יכול להגיד שבחג חנוכה זה יש לנו אהבה והיא תנצח – יש לנו שלום והוא כבר מנצח. חג חנוכה שמח".צילום – קובי גדעון / לע"מ.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: