תגובות

עשרה עצורים בהפגנה נגד הרכבת הקלה בבר אילן בירושלים

עשרות חרדים קיצוניים הפגינו ושיבשו את העבודות לקראת בניית קו הרכבת הקלה ברחוב בר אילן בירושלים.

צילום: איתמר כהן, חדשות כל העולם.


המשטרה פעלה במקום ועד כה עוכבו/נעצרו 10 מפגינים. במהלך ההפרות הציתו המפגינים פחים לאורך כל הציר בר אילן ותקפו את הכוחות עם אבנים, זכוכיות ובייצים. לוחמי האש פעלו לכיבוי הפחים.

בסביבות השעה 3:00 המפגינים התפזרו לאחר שהעבודות הסתיימו.

מהמשטרה נמסר: "הלילה, לאחר חצות, החלו מאות מפגינים להפר את הסדר בצומת הרחובות בר-אילן וירמיהו תוך שהציתו פחים, יידו אבנים וניסו להפריע להמשך עבודות המתקיימות במקום. כוחות משטרה שהוזעקו למקום החל בפעולות להשבת הסדר על כנו ובמהלך המחאה האלימה נעצרו כאמור 10 חשודים בגין הפרות הסדר והם הועברו לחקירה במשטרה אשר צפויה במהלך היום להביא את מי מהם לבית המשפט. במהלך מוקד מחאה זאת לא נגרם נזק לרכוש ולא היו נפגעים בנפש. עוד במהלך הלילה, דיווח עובד תברואה של עיריית ירושלים כי הושלכו אבנים לעבר רכב ניקיון אותו הפעיל וכי חשוד תקף אותו במהלומת אגרוף, לדבריו, אך אינו נזקק לטיפול רפואי ולא נגרם נזק. כוחות משטרה שהוזעקו למקום החלו בבדיקת האירוע אך במקרה זה טרם אותרו חשודים."

"אנו נאפשר את חופש הביטוי והמחאה לכל אדם כל עוד אלו נערכות תוך שמירה על החוק, אך נפעל בנחישות וללא פשרות כנגד כל גילויי אלימות, הפרת סדר וגרימת נזק, בכלל זה- פגיעה במרקם החיים התקין", הדגישו במשטרה.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: