‏נתניהו הודיע: "החיסונים הראשונים ינתנו ב-27 בדצמבר, ‏ייתכן ונצטרך להדק את המגבלות"

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין קיימו הערב (ד׳) מסיבת עיתונאים בתום הדיון המקצועי בראשותם בנושא היערכות להתחסנות אזרחי ישראל, במשרד הבריאות בירושלים.

שר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין בהצהרה עם ראש הממשלה נתניהו: "החלטנו, בכפוף לשתי בדיקות, שניתן יהיה להשתחרר מבידוד אחרי עשרה ימים. בימים הקרובים נודיע ממתי זה יתחיל. זו בשורה טובה למשק ולאזרחים. את החיסונים נחלק באמצעות קופות החולים ובתי החולים. כל אזרח שיתחסן יקבל דרכון ירוק על מנת שיוכלו לנוע חופשי."


‏ראש הממשלה ‎נתניהו: "החיסונים הראשונים ינתנו ב-27 בדצמבר. אנחנו ערוכים לספק 60 אלף חיסונים. ביקשתי להוות דוגמה ולהיות האדם הראשון שיתחסן בישראל".

ראש הממשלה נתניהו על גדעון סער: "הבסתי אותו בפריימריז, בזמן שאני עסוק בלהביא חיסונים הוא עסוק לדאוג לקריירה הפוליטית לו. לי, בניגוד לאחרים, אין את החיבוק החם שהם מקבלים מכל אלה שרוצים למנוע הקמת ממשלת ימין. אתם כבר יודעים למה."

ח"כ גדעון סער אמר בתגובה: ‏"נתניהו נראה לחוץ מאוד הערב. אבל זאת לא סיבה לשקר. אני לא נמנעתי היום בשום הצבעה. להיפך: הצבעתי נגד. מצד שני, חבל שנתניהו בחר היום לברוח מההצבעה החשובה על חוק משאל עם להגנת ההתיישבות ביהודה ושומרון של ח"כ ‎צבי האוזר."

דברי שר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין בהצהרה המשותפת עם ראש הממשלה:

"מי שיתחסנו יקבלו תעודת מחוסן, כך שיוכלו להסתובב בצורה חופשית. רק כך נוכל להחזיר את המשק לפעילות כלכלית.


היום זה יום של בשורות טובות. היום הסתיימו במשרד הבריאות דיונים על אורך הבידוד הנדרש, והחלטנו שבכפוף לשתי בדיקות שליליות יהיה אפשר לצאת מבידוד אחרי עשרה ימים. אנחנו בימים הקרובים נודיע מתי יכול הכלל הזה. זו בשורה למשק הישראלי וגם לאזרחים.

חנוכה עכשיו ואנחנו לפני נס פח שמן נוסף. מה שהיה נראה כמו חלום ורוד שאולי נגשים אותו ביוני-יולי מגיע אלינו ממש עכשיו. מעט החיסונים שהיו אמורים להגיע אלינו, גדלו לכמות שתספיק למאות אלפי אזרחים כבר בשבועות הקרובים. בקרוב יגיעו לכאן עוד מיליוני חיסונים. את החיסונים נחלק בצורה יעילה על ידי קופות החולים ובתי החולים אין פריסה טובה יותר מקופות החולים הישראליות. מה שאנחנו רואים כאן זה פרי של עבודה קשה של ראש הממשלה ושלי ושל הצוות המקצועי במשרד הבריאות.

מי שיתחסנו יקבלו תעודת מחוסן, כך שיוכלו להסתובב בצורה חופשית. רק כך נוכל להחזיר את המשק לפעילות כלכלית.

אנשי המקצוע קובעים את התעדופים, תהיה כאן שקיפות מלאה. עד שהחיסונים יגיעו אנחנו צריכים לעבור את חנוכה. אל תתקהלו, תשמרו על ההנחיות.

דברי ראש הממשלה בנימין נתניהו במסיבת העיתונאים:

"בערב חנוכה אנחנו הבאנו אור גדול למדינת ישראל. החיסונים הראשונים של חברת פייזר הגיעו היום לארץ ומחר יגיע משלוח נוסף, גדול בהרבה. אני עובד על כך עם שר הבריאות וצוותו במשך חודשים, אני קיימתי שמונה שיחות עם מנכ"ל חברת פייזר אלברט בורלה, כולל אחת אתמול בערב. אני מבקש להודות לו שוב.

זה לא מובן מאליו שמדינת ישראל, שהיא מדינה ענקית בהרבה מובנים, אבל היא מדינה קטנה עם תשעה מיליון אזרחים, מקבלת את החיסונים באותו זמן שמקבלת אותם בריטניה והמדינות המובילות והגדולות בעולם. זה הישג אדיר למדינת ישראל, אני מאוד גאה בו.

אנחנו נמשיך לשמור על ההנחיות. אני מבקש מכם: מסכות, מרחק, היגיינה ומניעת התקהלויות. ייתכן שנצטרך להדק כמה מהמגבלות בימים הקרובים, על כך נדון מחר בישיבת הממשלה. אני מבקש דבר נוסף, לא רק את שיתוף הפעולה שלכם לפני החיסונים, תוך כדי החיסונים ואחרי החיסונים – אני מבקש גם שכל אזרחי ישראל יתחסנו. כדי לעשות זאת ביקשתי להוות דוגמא ולהיות האדם הראשון שמתחסן בישראל.

מחר אפגוש יחד עם שר הבריאות את ראשי קופות החולים, כדי להיערך למבצע הלאומי האדיר של מתן חיסונים למיליוני אזרחי ישראל. אני מודיע הערב שהחיסונים הראשונים יינתנו ב-27 בדצמבר. זה בסך הכל עוד 18 יום, עוד שבועיים וחצי.

אני מבקש להודיע דבר נוסף: לאחר הדיון שקיימנו פה עם צמרת משרד הבריאות, אני יכול להודיע שמדינת ישראל ערוכה לספק 60 אלף חיסונים ביום לאזרחי ישראל. זה מספר אדיר. דבר שלישי, אני ביקשתי, ושר הבריאות כבר מבצע את זה, לפתח תכנית דרכון ירוק, שבאמצעותו כל מי שקיבל חיסון יוכל להראות תעודה או אפליקציה שתאפשר לו להיכנס לאירועים, לקניונים, למתקנים ולכל מיני שירותים. הדבר הזה גם יעודד חיסונים וגם יעזור להחזיר אותנו במהירות לנורמליות. פשוט לשנות את כל התמונה.

כשאני עמל על הבאת החיסונים – יחד עם שר הבריאות, סגן שר הבריאות, מנכ"ל המשרד ואחרים – אני רואה מולי את אנשי העסקים, את אנשי התרבות, את בעלי המסעדות שחוזרות לפעילות, אני רואה את האירועים המתמלאים, את המסעדות שחוזרות לשגרה. אני רואה גם את הצוותים הרפואיים המסורים שלנו שעושים עבודה נפלאה. אני רואה את העובדים הסוציאליים, את אנשי החינוך וההוראה. אני רוצה להודות לכולם.

זה יגיע, זה עוד לא נגמר, אבל זה בדרך. מה שאנחנו מתחילים בעוד כמה ימים זה לא רק מבצע של זריקת עידוד, זה דבר אדיר. אנחנו מביאים את הסוף למגפה. וזו ודאי סיבה להגיד – חג שמח".


תגובות לכתבה:

 1. בוני

  לא מתחסן ולא אתחסן.לכו חפשו…

  1. יוסף

   נתניהו רץ לחסינום רק בגלל מעמדו
   שהתרסק .גדעון סער גנטלמן אמיתי עקבי בחייו אשתו אצילה והוא יהיה ראש הממשלה

כתיבת תגובה: