ח"כ משה אבוטבול: המדינה צריכה לעשות הרבה יותר למען שילוב בעלי מוגבלויות בתעסוקה

בכנסת ציינו היום את יום שוויון הזכויות לאנשים עם מוגבלויות, נערך היום דיון מיוחד גם בועדת המשנה של ועדת העבודה והרווחה בנושא התקנות של חוק זה. במסגרת הדיון הוזמנו נציגי משרדי ממשלה לדווח על עמידתם בתקנות והאכיפה של התקנות במגזר העסקי ובמשרדי הממשלה.

ח"כ משה אבוטבול (ש"ס) דיבר על המציאות הקשה של האנשים עם המוגבלויות בשוק התעסוקה. לדבריו "למרות החוקים שקיימים בנושא, מעסיקים רבים נמנעים מלהעסיק בעלי מוגבלויות. המדינה חייבת להתערב בדחיפות, לפעול להעלאת המודעות ולפרסם את הכלים שהמדינה מעניקה למעסיקים שמשלבים בעלי מוגבלויות בעסקים שלהם".


חבר הכנסת אבוטבול ציין את הסטיגמות והדעות הקדומות כחסם עיקרי אך תהה כיצד אותם בעלי עסקים יודעים לבקש מהמדינה והחברה כולה שתסייע להם בשעתם הקשה אך הם אינם מוכנים לתרום את חלקם לחברה ולהעסיק בעלי מוגבלויות.

"בשעה שהמדינה אינה עושה די בכדי לאכוף את החוק המחייב שילובם של בעלי מוגבלויות, צריך לציין ארגונים שפועלים לקידום של אותם אנשים עם מוגבלויות בתעסוקה. נחשפתי רבות לארגון 'אהל שרה' שעושה עבודת קודש בנושא שילוב בעלי מוגבלויות, הם פועלים כבר עשרות שנים לקידום אנשים אלה אצל מעסיקים גדולים וקטנים וחברות רבות בתעשיה ובמסחר. כשרואים את אותם אנשים בעבודה, רואים שזה נותן להם משמעות לחיים. יש להם בשביל מה לקום בבוקר, הם רואים שהם שווים משהו בעיני החברה. המדינה חייבת לעודד את הארגונים האלה ולעודד עוד מעסיקים לשלב בעלי מוגבלויות".

יו"ר הועדה ח"כ פלוקסוב אמרה כי חובת המדינה לגרום לכך שהאנשים עם מוגבלויות ירגישו חלק בלתי נפרד מהחברה ואמרה כי תפעל לקידום נושא זה כבר בתקופה הקרובה.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: