תגובות

אחרי שנה וחצי: ‏בית המשפט הרשיע את כרמל מעודה בשורת מקרי התעללות

‏כרמל מעודה הורשע בהתעללות בקטין חסר ישע ובתקיפת קטין חסר ישע. בהכרעת הדין פורטו המעשים שלה, שאי אפשר להגדיר אותם אחרת חוץ ממזעזעים.

דוברות הרשות השופטת: ביהמ"ש המחוזי מרכז, ש' עמי קובו: הכרעת דין לכרמל מעודה בגין בריבוי עבירות של התעללות ותקיפת קטינים וחסרי ישע (ת"פ 14327-07-19)


מתוך פסק הדין: "הנאשמת, שהיא בעלת גן ילדים וגננת בגן, שהייתה אמונה על שלומם, ביטחונם ורווחתם של התינוקות והפעוטות בגן, בגילאי 3 חודשים עד 3 שנים, ביצעה במהלך התקופה שבין 27.5.19 ועד ל-16.6.19, פעם אחר פעם מעשי תקיפה והתעללות בתינוקות ובפעוטות בגן, יום אחר יום, בתקופה הרלוונטית לכתב האישום. נוכח מבנה כתב האישום הבנוי כך שכל אישום מתאר את העבירות שבוצעו ביום מסוים, בחלק מהאישומים העובדות שהוכחו אינן עולות כשלעצמן כדי עבירת התעללות, ואולם רבים ממעשיה של הנאשמת מהווים התעללות בפעוטות ותקיפת קטינים במספר רב של מקרים. מדובר בסדרת מעשים מתמשכת שיש בה פוטנציאל רב לגרימת סבל או נזק לפעוטות, ויש בה משום אכזריות, הטלת אימה, ביזוי השפלה או דיכוי. כל זאת תוך שקיים פער כוחות רב, ויחסי תלות בין הנאשמת, הגננת, לבין העוללים הרכים בשנים. מעשי הנאשמת הטילו מרות ומורא על הפעוטות, והיה בהם משום ענישה והפחדה, תוך שניכר כי הפעוטות היו חסרי ישע לחלוטין אל מול הנאשמת."

עו"ד איריס פיקר-סגל מפרקליטות מחוז מרכז (פלילי) מסרה בתום הדיון: "ביהמ"ש קיבל את עמדתנו והרשיע את הנאשמת בעבירות התעללות ובתקיפת קטין על ידי אחראי. ביהמ"ש הראה בהכרעת הדין כי הוא משמש כמעין אביהם של הקטינים, בכך שהוא מגן עליהם. הילדים בגן היו בין הגילאים 0-3, כך שהם נעדרי כושר רטורי ולא יכלו לספר להוריהם מה קרה להם בגן. ההורים נתנו אמון בנאשמת, וכל יום הביאו את היקר להם מכל לגן. אנו מקווים כי הכרעת הדין תרתיע גננות וגננים אחרים מלבצע מעשים נוראיים שכאלה".

חבר הכנסת אופיר כץ בתגובה להרשעתה: "התחלתי לעסוק בנושא ההתעללות בפעוטות מרגע שנחשפה פרשת כרמל מעודה. ביחד עם מדינה שלמה הזדעזעתי לראות את אותם סרטונים קשים, והתחייבתי שאעשה הכל על מנת שדבר כזה לא יחזור. אני בקשר יום יומי עם ההורים וחיזקתי אותם גם הבוקר. היום היא הורשעה, ונעשה צדק, אבל צדק חלקי. הצדק האמיתי יהיה כשהיא תשב מאחורי סורג ובריח לזמן ממושך. אמשיך להאבק עד אשר הצעת החוק שלי שקובעת שכל מתעללת תשב בכלא תעבור, עד אשר אתקן את הליקויים בהתנהלות מערכת אכיפת החוק והמשפט בתיקים אלו, עד אשר תעבור הצעת החוק שלי לאיסור עיסוק עם חסרי ישע למי שהתעללה ועד שתהיה מעטפת שיקום לנפגעים. אמשיך לשמש כפה של ההורים והילדים."


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: