גדעון ‏סער: "החלטתי להקים מפלגה ולהתמודד בבחירות הקרובות לראשות הממשלה מול נתניהו" | צפו

ח״כ גדעון סער הודיע על פרישה מהממשלה ומהליכוד: ״הממשלה הנוכחית ביזתה את האמון הציבורי שניתן לה, אזרחי ישראל מביטים לעתיד ללא תקווה. ניסיתי לחולל שינוי דרך תנועתי ולהחליף את נתניהו, אך לא הצלחתי בכך – שינוי בהנהגת המדינה הכרחי."

"הליכוד היה ביתי הפוליטי והרגשי. הליכוד שינה את פניו, הליכוד הפכה לכלי שרת עבור נתניהו, התנועה הפכה פולחן אישיות לנתניהו. איני יכול לתמוך יותר בממשלה בראשות נתניהו איני יכול לשבת יותר בליכוד תחתיו. צו השעה הוא החלפת שלטון נתניהו."

עוד מסער: "החלטתי להקים תנועה פוליטית חדשה בכדי להחליף את נתניהו בראשות הממשלה. אני מתפטר מכנסת ישראל מחר."

סיסמת הבחירות של גדעון סער: "התקווה החדשה"

מהליכוד נמסר בתגובה: "סער עוזב כי הוא הובס בפריימריז וכי בסקרים הפנימיים של הליכוד שנערכו בימים האחרונים הוא צונח לעשירייה השנייה. סער שנשבע פעם אחר פעם ש״הליכוד הוא ביתי ולא אפרוש אם אפסיד, אני לא מאמין ברסיסי מפלגות״ – הובס, הפר את כל הבטחותיו ונטש את הליכוד דווקא בשעה שראש הממשלה נתניהו מביא מיליוני חיסונים לאזרחי ישראל, הוריד את התחלואה והתמותה לאחת הרמות הנמוכות בעולם ומביא הסכמי שלום היסטוריים. סער החליט לנטוש את הימין, לחבור ללפיד ולהצטרף לרשימה ארוכה של פוליטיקאים שנטשו את הליכוד ואחר כך התרסקו לחלוטין. כמו בעבר, הליכוד יישאר מאוחד ומלוכד ואם יגרר לבחירות – ינצח."

יו"ר הכנסת יריב לוין: "גדעון סער עשה מעשה שלא יעשה. הוא התמודד על הנהגת הליכוד, התחייב לקבל את ההכרעה הדמוקרטית, ובניגוד גמור לדרך שהורה לנו מנחם בגין הוא הפנה גב לבוחרי הליכוד, לחברי הליכוד והפר את ההבטחה שלו. מה שראינו הערב הוא שידור חוזר של מה שכבר ראינו בעבר – חברנו משה כחלון גם הוא עזב את הליכוד ובסופו של דבר הצטרף לממשלת הליכוד וחזר לתנועת הליכוד. גם אחרים שעזבו את הליכוד, כמו ציפי לבני, איבדו מהר מאוד את אמון הציבור ונמצאים מחוץ לכנסת. תנועת הליכוד חזקה. הדרך של ראש הממשלה נתניהו והנהגת הליכוד היא דרך שהביאה להסכמי שלום חסרי תקדים, להצבת ישראל בראש המדינות המקבלות חיסונים לפני הגדולות שבמעצמות. דרך של נחישות ושל עוצמה כלכלית. עם הדרך שלנו והלכידות שלנו ננצח."

ח״כ ניר ברקת: "מצער שבשעת משבר לאומי יש מי שבוחר שוב לברוח מהמערכה ולהתפלג במקום להתאחד. אני גאה להיות חלק מתנועת הליכוד, תנועה שורשית וחזקה, שתמשיך להוביל את המדינה מול האתגרים הגדולים העומדים לפנינו."

ראש האופזיציה יאיר לפיד אמר: "מברך את גדעון סער על החלטתו האמיצה לצאת לדרך עצמאית. דעותינו שונות בהרבה נושאים אבל הפוליטיקה הישראלית זקוקה לאנשים הגונים ואכפתיים שאינם נכנעים לשררה ולשחיתות."

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: