שבועיים אחרי הבר מצווה: נשען על גדר בבית שמש ונפל אל מותו

צוותי רפואה העניקו סיוע וביצעו החייאה על נער בן 13 שנפל מגובה עם גדר שהתמוטטה ברחוב בן איש חי בבית שמש, לצערינו בבית חולים נקבע מותו.

בשעה 14:56 התקבל דיווח על נער שנפל מגובה בבית שמש. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו לביה"ח הדסה עין כרם נער בן 13 תוך כדי ביצוע החייאה.מאמצי החייאה אינטנסיביים נמשכו גם על ידי צוות יחידת הטראומה אך הם נאלצו לקבוע את מותו.

מתנדבי זק״א בית שמש טיפלו בכבוד המת באיסוף הממצאים בזירה.

מנהל המוסד החינוכי בשנות ה-40 תושב בית שמש בו התרחש המקרה הובא לחקירה בגין חשד לגרימת מוות ברשלנות.

מדובר בנער‏ דניאל מדמון ז"ל מישיבת מבקשי ברסלב בחפציבה בבית שמש. דניאל חגג בר מצווה לפני שבועיים.

דובר עיריית בית שמש רועי לחמנוביץ מוסר כי "האירוע נמצא בחקירת משטרה ובבדיקת העירייה. העירייה הפעילה נוהל חרום מקיף ומחלקת רווחה והשירות הפסיכולוגי מלווים את המשפחה".חובש רפואת חירום במד"א פנחס קרויזר, סיפר: "כשהגענו למקום הובילו אותנו אל הנער ששכב מחוסר הכרה, סיפרו לנו שהוא נפל מגובה רב. ביצענו בו בדיקות רפואיות, הוא היה ללא דופק וללא נשימה ומיד התחלנו לבצע בו פעולות החייאה מתקדמות שכללו עיסויים והנשמות, העלנו אותו לניידת הטיפול הנמרץ ופינינו אותו לבית החולים תוך המשך ביצוע פעולות החייאה."

מאיר פרל חובש איחוד הצלה מסר: "לדברי עוברי אורח גדר בחצר הישיבה קרסה ובעקבות כך הוא נפל מגובה של כ-5 מטרים. ביצעתי בו פעולות החייאה בסיוע חובשים נוספים. לאחר מכן הוא פונה תוך כדי המשך פעולות החייאה לבית החולים במצב אנוש".

יחיאל רוזנברג חובש נוסף של איחוד הצלה שהשתתף בפעולות החייאה הוסיף: "ביצענו בו פעולות החייאה ממושכות. עקב אופי האירוע הוזעקו למקום גם צוותי חוס"ן – היחידה לעזרה ראשונה נפשית של איחוד הצלה".

משה קרויזר ויוסי הורוביץ מתנדבי 'צוות הצלה' שטיפלו באירוע מוסיפים: "בהגיענו לאירוע נמצא נער כבן 13 שנפל מגובה של כ-5 מטר, ככל הנראה לאחר שנשען על גדר שקרסה יחד איתו. הנער סבל מפגיעה קשה בראשו והיה ללא דופק ונשימה. יחד עם צוות אט"ן של מד"א, הענקנו לו סיוע רפואי ראשוני והוא פונה להמשך טיפול בביה"ח כשמצבו מוגדר קשה מאוד ולא יציב".

צילום: דוברות איחוד הצלה.

שלומי פרץ מתנדב זק״א שטיפל בזירה אמר: ״מדובר בצעיר כבן 13 שנשען על גדר ברזל שהשתחררה ממקומה ונפל מגובה כ-5 מטר. כשהגעתי למקום ראיתי את הצעיר שוכב כשהוא מחוסר הכרה וסובל מחבלות קשות, צוותי מד״א ביצעו פעולות החייאה ממושכות ופינו את הצעיר במצב אנוש לבית החולים הדסה עין כרם שם הרופאים נאלצו לקבוע את מותו.״

אברהם קאפ מפקד זק״א בית שמש הוסיף: ״כואב הלב, רק לפני שבוע הבחור הצעיר חגג בר מצווה. אנחנו מסייעים לבני המשפחה בשעתם הקשה.״


צילום: קובי ליזרוביץ.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: