תגובות

הרב ישראל מאיר ביטון נבחר לרב הראשי של חדרה

הרב ישראל מאיר ביטון נבחר הערב (א') לרב העיר חדרה ובכך מגיעה לקיצה סאגת הבחירות לרבנות העיר שהחלה בשנת 2017 ונדחתה בשל עיכובים משפטיים.

בסוף השבוע הורה בג"ץ לקיים את הליך הבחירות וחברי הגוף הבוחר התכנסו היום בכדי להכריע את זהותו של רב העיר.


על משרת רב העיר התמודדו: הרב ישראל מאיר ביטון, הרב יוסף בוארון, הרב גד אטיאס, הרב משה ברקוביץ, הרב אסף הר נוי, הרב משה והב, הרב חן חלפון סיידה. בתום ספירת הקולות הכריז יו"ר וועדת הבחירות הרב מיכאל עמוס חבר ביה"ד הגדול על בחירתו של הרב ישראל מאיר ביטון לרב העיר.

הרב ישראל מאיר ביטון (47) בוגר ישיבת 'חברון' את שיטת לימודו קנה אצל ראשי הישיבה הרבנים הגרש"ז ברוידא זצ"ל הגר"א פרבשטיין זצ"ל והגר"ה זקס זצ"ל, ויבלחט"א הגר"ד כהן חבר מועצת גדולי התורה. הוסמך לרבנות על ידי הרבנות הראשית לישראל והגר"ש משאש רב העיר וראב"ד ירושלים וחבר מועצת הרבנות הראשית לישראל . ומכהן כרב ומורה צדק בעיר חדרה וראש מוסדות אדרת אליהו חבר ביה"ד לדיני ממונות ובעל מחבר ספר 'טל לישראל'. הרב ביטון הוא בנו של רב העיר היוצא הרב שמעון ביטון שכיהן כרב העיר חדרה משנת תשל"ח (1977).

הרב חזקיהו סאמין מנהל אגף נישואין ורבנות במשרד לשירותי דת וחבר ומזכיר וועדת הבחירות ברך את הרב ביטון וציין :" כי מדובר בהליך שנמשך כ- ארבע שנים שהגיעו לסיומו עם בחירתו של הרב ישראל מאיר ביטון לתפקיד רב העיר. ההליך נעשה בשקיפות רבה ולווה על ידי המחלקה המשפטית במשרד לשירותי דת אבקש להודות לכל העוסקים במלאכה חברי וועדת הבחירות ועובדי אגף רבנות ונישואין במשרד שתרמו להצלחת ההליך ולבחירת רב עיר בחדרה.

השר לשירותי דת יעקב אביטן אמר:" תושבי העיר חדרה זכו היום ברב עיר שהוא תלמיד חכם ידוע שימשיך את מסורת אביו ברבנות. אני מברך את הרב ישראל מאיר ביטון שיאריך ימים על ממלכתו ויזכה לנחת מבני עירו. לא תמה מלאכת מינוי רבני הערים. בכוונתנו להמשיך את מלאכת מינויי רבני הערים בערים נוספות"אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: