רעידת אדמה הורגשה בישראל, שני הרוגים בקטטות, שטפונות באזור מדבר יהודה | כותרות השבת

רעידת אדמה בעוצמה 5.5 שמרכזה בטורקיה הורגשה היום בצפון הארץ, כך לפי המכון לחקר רעידות אדמה בטורקיה. לא היו דיווחים מיידיים על נפגעים או נזק למבנים. לפי המכון הגיאולוגי בישראל, מוקד רעידת האדמה היה במרחק של 436 ק"מ מנהריה.

מחבל בן 14 נורה למוות על ידי כוח צה"ל במהלך עימותים בכפר אל- מועייר הסמוך לרמאללה ביום שישי. לפי הדיווחים ברשות, הוא נורה בבטנו ומת בבית החולים ברמאללה כעבור כמה שעות. מדובר צה"ל נמסר כי הטענה מוכרת ונמצאת בבדיקה.הפגנת זעם פרצה בעיר בעקבות מותו, מחבלים הציתו בתגובה את האנדרטה של שולי אלימלך שנרצח בפיגוע.

פרויקטור הקורונה פרופ' נחמן אש התייחס הערב לתחלואה הגוברת בקרב הצעירים ולחגים המתקרבים, ואמר: "קורא לתושבים ולצעירים במיוחד להקפיד על ההנחיות. השנה חוגגים אחרת, בקרב המשפחה הגרעינית. צריך להצטמצם ולא לעשות חגיגות גדולות, אין ברירה".

קרדיט צילום: מזאווי פרסומאים – מטה הסברה משרד הבריאות.

קבוצת ההאקרים Black Shadow, שפרצה לשרתי חברת הביטוח שירביט, פרסמו כי הם מתכוונים "לעשות את מה שאמרנו שנעשה". בכך, הם מתכוונים לאיום שאם דרישתם למיליון דולר בביטקוין לא תיענה עד תשע בבוקר – הם ידליפו מידע נוסף.

מאוחר יותר, ההאקרים פרסמו עשרות תעודות זהות, רישיונות נהיגה, הודעות ווטסאפ, כרטיס אשראי וחשבוניות מס. בנוסף, הפורצים חשפו מידע רגיש על הלקוחות, שכלל הערכות פסיכיאטריות לקביעת אחוזי נכות. זאת, לאחר שדרישותיהם לקבל מיליוני דולרים לא נענו. בין היתר הודלפו תעודות זהות, כרטיסי אשראי, הודעות ווטסאפ ורישיונות נהיגה.

חברת שירביט טענה כי מטרת ההדלפה של פרטי הלקוחות על ידי קבוצת ההאקרים "Blackshadow" אינה כספית. "על פי הערכות המומחים, אין מדובר בניסיון סחיטת סייבר 'רגיל', כזה שכל מטרתו כספית, אלא באירוע סייבר שמטרתו האמיתית היא להביך את החברה ובאמצעותה להביך את המשק הישראלי כולו", מסרו בתגובה להמשך ההדלפות.היועץ משפטי לממשלה אביחי מנדלבליט קבע כי ביתו של שר הביטחון בני גנץ בראש העין אינו מעון רשמי ולכן אסור להפגין מולו. עמדת היועמ"ש זהה לעמדת המשטרה, שהחליטה בחודש שעבר לאסור את ההפגנות מול הבית ולהתירן רק במרחק מאות מטרים.

אחמד מוחמד ג'מל עכרי בן ה-29 נורה למוות בכפר כאבול שבצפון הארץ. צוות נט"ן אלזהראוי שהגיע למקום העניק לו טיפול רפואי ופינה אותו לבית החולים רמב"ם בחיפה, שם נאלצו גורמי רפואה לקבוע את מותו.

יוסף מחרוס אבו סתא, בן 25 נורה למוות באירוע אלים שפרץ בעיר רהט שבדרום, ונפצע אנושות. זמן קצר לאחר מכן נקבע מותו.

גבר נפצע באורח קשה מדקירה במכולת בכפר קאסם. תושב העיר בן 26 נעצר בחשד לביצוע הדקירה. הפצוע פונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים בילינסון בפתח תקווה.

שר החוץ של בחריין עבד אל-לטיף א-זיאני הבהיר כי בחריין לא תייבא סחורות מההתנחלויות הישראליות בגדה המערבית, בניגוד לדבריו של שר התעשייה, המסחר והתיירות זאיד א-זיאני. בכנס ביטחון בבירה מנאמה, סיפר כי שוחח אתמול עם שר החוץ הפלסטיני ריאד אל-מאלכי, והבטיח לו כי אין בסיס להבטחות של שר התעשייה והמסחר.

קמפיין הבחירות של נשיא ארצות הברית דולנד טראמפ מסר כי הוא הגיש תביעה במדינת ג'ורג'יה לביטול תוצאות הבחירות בה בטענה להונאת בחירות. זוהי האחרונה משורה של צעדים משפטיים בהם נוקט הנשיא במטרה לשנות את תוצאות הבחירות, בהן נבחר יריבו הדמוקרטי ג'ו ביידן.

סוכנות הידיעות הרשמית של בחריין דיווחה כי בניגוד להצהרות קודמות ש"התפרשו שלא כהלכה", בחריין לא תאפשר כניסה של סחורות ישראליות שיוצרו בהתיישבות בשטחי יהודה ושומרון.

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ הורה על הוצאת רוב הכוחות מסומליה. כ-700 חיילים אמריקנים מוצבים במדינה למאבק בארגון הטרור א-שבאב. בהצהרת הפנטגון הובהר כי חלק מהחיילים יעברו למדינות שכנות כך שיוכלו לפעול מעבר לגבול בעת הצורך, ואחרים יועברו מחוץ למזרח אפריקה.

כביש 90 נחסם לתנועה ממחסום דרגות למלונות ים המלח בשני הכיוונים, בעקבות הצפה. שוטרים נמצאים במקום ומכווינים את הנהגים לדרכים חלופיות.

שלג ירד הבוקר באתר החרמון, לראשונה בחורף הנוכחי. העובדים הבחינו בשכבה דקה במפלס העליון של האתר, שגובהו 2,040 מטרים, עם הגעתם למקום, והכניסו את קרוניות הרכבל למחסן כדי למנוע נזק.


צילום: אתר החרמון.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: