חברת שירביט החליטה שלא להיענות לדרישות הכופר של תוקפי הסייבר: "לא ניכנע לאיומים"

בשעה 9:00 הסתיים אולטימטום שנתנו קבוצת האקרים Black Shadow לתשלום כופר. חברת הביטוח שירביט החליטה שלא להיענות לדרישות הכופר של תוקפי הסייבר. בהודעת החברה נכתב: "במהלך המו"מ שנוהל לאורך הלילה, הגיעו כל הגורמים המקצועיים למסקנה גורפת כי לטרור הסייבר יש ענין בפגיעה אסטרטגית, ולא עומד מאחוריו מניע כספי כלשהו. ‏לא ניכנע לטרור מסוג זה".אחרי הסירוב של שירביט לשלם את הכופר, ההאקרים פרסמו מסמכים נוספים ותמונות של עובדי החברה:

אחרי פרסום המסמכים של לקוחות שירביט, ההאקרים שנקראים Black Shadow כתבו בהודעה: "עשינו את מה שאמרנו. חברת שירביט לא רצתה לשלם לנו. שירביט הראתה את כל המסמכים של לקוחותיהם ושאינם חשובים עבורם. אנחנו עדיין עומדים על המילה שלנו."

ההאקרים פרסמו את המו"מ מול החברה והוסיפו: "תוכלו לשפוט בעצמכם. המסר שלנו היה ברור, הם רוצים לשחק איתנו משחק."‏חברת שירביט אמרו בתגובה: "המשא ומתן התנהל מתוך הנחת עבודה כי המוטיבציה של התוקפים אינה כלכלית, אלא נובעת מרצון לגרום נזק לחברה ולמדינה. הדלפת התכתובת נלקחה בחשבון."

כזכור, קבוצת ההאקרים BlackShadow שקיבלה אחריות לפריצה לחברת הביטוח שירביט, דורשת מהחברה תשלום של 50 יחידות ביטקוין (כמיליון דולרים) בתמורה לאי הפצת המידע שברשותה או מכירתו.

בהודעה שפרסמה אתמול הקבוצה בעמוד הטלגרם שלה נכתב: "אם לא תעבירו את הכסף בתוך 24 שעות, המחיר ישתנה ל-50 ביטקוין. אם לא תעבירו אותו ביום השלישי, המחיר ישתנה ל-200 ביטקוין. אחרי זה אנחנו נמכור את הנתונים לאחרים".


תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: