תגובות

"בשיעורי תורה ובהזדמנויות שונות": הרב נתנאל דרעי מלוד מואשם בעבירות מין בתלמידיו

פרקליטות מחוז מרכז (פלילי) הגישה הבוקר כתב אישום לביהמ"ש המחוזי מרכז נגד הרב נתנאל דרעי, בן 39 מלוד, בגין ריבוי עבירות של מעשה סדום בקטין שטרם מלאו לו 16 שנה, מעשה סדום בקטין מעל גיל 16, מעשה מגונה בקטין שטרם מלאו לו 16 שנה, מעשה מגונה ועבירות מין נוספות שביצע ב- 3 תלמידים שלו, חלקן במשך מספר שנים, כשהיו בגילאים 13-17.
על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד רעות אבירי, הנאשם הינו רב ומנהיג קהילה בלוד.

במסגרת זו הוא מנהל בית מדרש ומעביר לאנשי הקהילה וילדיהם שיעורי תורה. המתלוננים נמנים עם קהילתו של הנאשם. בבית המדרש קיים חדר בו העביר הנאשם שיעורי תורה, בין היתר, גם למתלוננים. מתוך חדר הלימוד ישנה גישה לחדר פנימי, אשר שימש את הנאשם למנוחה, ובו הייתה מיטה.


במהלך שיעורי התורה, בהזדמנויות שונות, ביצע הנאשם במתלוננים עבירות מין בחדר הפנימי, תוך שהוא מציין בפניהם כי קרבתם אליו תעניק להם מעמד גבוה וכי הוא עתיד לשדכם עם אחת מבנותיו. המתלוננים, ביצעו את כל דרישותיו של הנאשם, וזאת מתוך יראת כבוד ומפאת מעמדו הרם של הנאשם בעיניהם, משפחותיהם והקהילה כולה.

בבקשת המעצר עד תום ההליכים כתבה עו"ד אבירי כי "..מעשיו של המשיב ונסיבות ביצוע העבירות, ובכלל זה משך התקופה הארוכה, ברצף ולאורך כ-5 שנים, כלפי שלושה מתלמידיו, בעת שהיו קטינים, תדירות ביצוע העבירות, חומרתן והכסות הדתית הלגיטימית שניסה לשוות להן, תוך ניצול מעמדו בקהילה אליה משתייכים… ותוך הבטחה כי קירבה זו תזכה אותם במעמד גבוה בקהילתם, כל אלו מקימים כנגדו עילת מעצר…שכן קיים יסוד סביר לחשש שהמשיב יסכן את ביטחונם של ציבור הקטינים בכלל ושל המתלוננים בפרט….". "…המשיב הינו רב ומנהיג של קהילה סגורה וקטנה ובעל מעמד, כח והשפעה אדירים בקהילה, ומטבע הדברים, קיים חשש ממשי שהמשיב או מי מבני הקהילה ינסו לשבש הליכי משפט ואף להפעיל לחץ על משפחות המתלוננים….".


תגובות לכתבה:

  1. יוני

    גם שאנחנו לא קשורים לשם שמענו תמיד דברים של עושק השתלטות וכו' כן בסוף כל הקטות נופלים במעשים כאלו גם ברלנד וכו'

כתיבת תגובה: