‏מבצע צור ישראל יצא לדרך: 316 עולים חדשים מאתיופיה נחתו בנתב"ג | צפו

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו, ביחד עם ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון בני גנץ, משתתפים כעת בטקס קבלת הפנים לקבוצת העולים הראשונה מאתיופיה במסגרת מבצע "צור ישראל", בנמל התעופה בן גוריון. 316 עולים חדשים מאתיופיה נחתו לפני זמן קצר. מחר ינחתו בישראל 100 עולים נוספים.

316 העולים שהגיעו היום הם הראשונים שבאו ארצה מתוך כ-2,000 עולים העתידים להגיע לארץ עד סוף חודש ינואר 2021, כחלק מהחלטת הממשלה שהביא רה"מ נתניהו בחודש אוקטובר האחרון.רה"מ נתניהו בטקס: "אני לא זוכר שהתרגשתי כך כבר הרבה שנים, ממראה ציוני כל כך מזוקק, שמבטא את כל המשמעות שלנו. רעייתי שרה ואני עמדנו שם עם דמעות בעיניים במעמד קבלת הפנים, כשרואים את העולים, אחינו יהודי אתיופיה יורדים מהמטוס עם סלים – כמו שאנחנו זוכרים, כמו שאני זוכר מילדותי – יורדים, נוגעים בקרקע, ארץ ישראל. האמא מנשקת את האדמה ונושאת תינוקת שקוראים לה ירושלים, ועוד תינוקת שקוראים לה אסתר. אסתר וירושלים, באות לירושלים – זו המהות של הסיפור היהודי, זו המהות של הסיפור הציוני.

לכן, אנחנו, אחינו ואחיותינו היקרים, עולי אתיופיה, אנחנו כל כך נרגשים לקבל אתכם כאן, ברוכים הבאים לארץ ישראל, ברוכים הבאים למדינת ישראל.

אתם הגעתם בטיסה ישירה מגונדר – הורים וילדים. ראיתי תמונות שלכם מחזיקים תמונות של קרובים שלכם כאן בארץ, שאתם מייחלים לראותם, והם מייחלים לראותכם – ועכשיו בא האיחוד המשפחתי הנפלא הזה. אתם המתנתם זמן רב להתגשמות החלום, והיום הוא מתגשם".

עוד הוסיף רה"מ נתניהו: "במגעים שאני מקיים, יחד עם המטה לביטחון לאומי, עם ממשלת סודאן, מגעים לנורמליזציה ושלום, אני ביקשתי לאפשר לבני המשפחות להגיע לאתרים בסודאן, ששם נספו יקיריהם. אנחנו מתקדמים במהלכים הללו.

במקביל, שלחתי את סגן השר לביטחון הפנים, גדי יברקן לאפריקה, גם לקדם את הנושאים האלה, ונושאים אחרים, וגם לקדם את החזרתו של אברה מנגיסטו יקירנו. אנחנו לא נרפה עד שנחזיר את אברה ואת כל השבויים והנעדרים שלנו הביתה".שר הביטחון, בני גנץ, נאם באירוע קבלת פנים לעולים מאתיופיה במבצע עלייה "צור ישראל" בנתב"ג.


שר הביטחון בני גנץ: "אנחנו מממשים היום את החזון הציוני במובנו הטהור ביותר – קיבוץ גלויות. אתם, שעומדים בשעריה של הארץ הזו, נושאים על גבכם מסורת נפלאה של אלפי שנים, וזו חובתה של מדינת ישראל לדאוג לכם לקליטה מיטבית ולהזדמנות שווה להתחיל כאן את חייכם החדשים. למרות המגיפה המשתוללת, חשוב מאוד שהגעתם לכאן עכשיו ושנפיק את הלקחים מהקליטה בעבר."

גנץ הוסיף: "בשבועות האחרונים קיימתי הערכת מצב ביטחונית בנוגע לסכנות כתוצאה מהמצב בצפון אתיופיה והשלכותיו לבני הפלאשמורה הנוספים שממתינים שם לעליה לישראל. נבחן כיצד ניתן להאיץ את העלאתם של כל הממתינים, ובמידת הצורך, נדע גם לפנות אותם לאזור מבטחים".

האירוע נערך בהשתתפות ראש הממשלה בנימין נתניהו, שרת העלייה והקליטה פנינה תמנו-שטה, שר החוץ גבי אשכנזי ויושב ראש הסוכנות היהודית יצחק (בוז'י) הרצוג.

יו"ר מטה המאבק, אורי פרדניק: "השמחה הגדולה על המשפחות המתאחדות מהולה בעצב על אלו שנותרו מאחור. אנו מברכים את שרת הקליטה והעלייה פנינה תמנו שטה על עשייתה ותרומה להצלת 2,000 נפשות. אך גם ביום זה, אסור לנו לשכוח את אחינו שנותרו באתיופיה. כל יום שבו העלייה ממשיכה להתעכב ונשארים מאחור אלפי יהודים גוברת הסכנה הממשית למשבר הומניטרי בקרב הקהילה היהודית באדיס אבבה וגונדר. ממשלת ישראל חייבת לפעול בהקדם למימוש ההחלטה שקיבלה ב2015 ולא – נצא למחאה גדולה".


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: