היסטוריה: טיסה סדירה ראשונה נחתה מבחריין לקראת הסכמים בתחום התיירות

שרת התיירות אורית פרקש הכהן קיבלה הבוקר (ג') את טיסת גולף אייר הראשונה מבחריין לישראל, כשעליה משלחת לפיתוח התיירות בין המדינות בראשות שר הכלכלה והתיירות של בחריין, זאייד בן ראשיד אל-זאייני.

המשלחת מבחריין כוללת, בנוסף לשר, גם את מנכ"ל רשות התיירות הממשלתית, מנכ"ל וסמנכ"ל חברת התעופה הלאומית של בחריין 'גולף אייר' ואת מנכ"ל התאחדות סוכני הנסיעות של בחריין. במהלך הביקור, שיימשך עד ליום חמישי, משרד התיירות יקיים סדרת פגישות עבודה בין האורחים מבחריין לבכירי תעשיית התיירות בישראל, בהם; נשיא התאחדות המלונות בישראל, אמיר חייק, מנכ"לית התאחדות סוכני הנסיעות, טלי לאופר ומנכ"ל לשכת מארגני התיירות הנכנסת לישראל, יוסי פתאל. בנוסף, המשלחת הבחריינית תסייר בירושלים ותקיים ביקור קצר בתל אביב.

הדיונים המקצועיים שיתקיימו במסגרת הביקור ידונו באפשרויות לקדם חבילות תיירות משותפות, יוזמות תיירות הדדיות, בחריין כיעד נוסף עבור תיירים המגיעים לישראל ממדינות מרוחקות.

השרה פרקש הכהן אמרה: "אני שמחה לקבל את פניו של השר אל-זאייני, שהגיע עם מנכ"ל רשות התיירות ונציגי השוק הפרטי כדי לקדם את התיירות ההדדית בין המדינות. הפתיחה של קווי תעופה ישירים, והמעבר של אנשים בין המדינות היא צעד הכרחי לבניית שלום בין העמים. אני מצפה לארח את השר ואת חבריו למשלחת, להציג להם טעימה מהנופים והמורשת הישראלית, ולהפגיש אותם עם בכירי ענף התיירות בארץ״.

מחר (ד׳) השרה פרקש הכהן תחתום על מזכר הבנות בתחום התיירות עם מקבילה מבחריין, שימסד פורום משותף לקידום התיירות ההדדית, בו יתכנסו באופן תגיד נציגים נהמגזר העסקי והממשלתי משתי המדינות.

"בחודשיים האחרונים אנו עובדים קשה להפוך את השלום מרעיון למעשה, והסכם התיירות בין המדינות מהווה צעד חשוב לקראת כך" אמרה השרה פרקש הכהן. "עשרות אלפי התיירים שיגיעו לכאן מבחריין ומאיחוד האמירויות ביום בו השמיים יפתחו יחוו את ישראל בצורה בלתי אמצעית. ביקורים כאלה תורמים לא רק לחיזוק השלום בין המדינות ובין העמים, אלא גם לביסוס ישראל כיעד תיירותי פוטנציאלי למיליוני אנשים ממדינות נוספות״.

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: