‏הסדקים בקואליציה: בהנחיית גנץ – כחול לבן תקדם השבוע סדרת חוקים בנושא שוויון

שר הביטחון ויו"ר כחול לבן, ח"כ בני גנץ, הורה ליו"ר הסיעה ח"כ איתן גינזבורג, לקדם עוד השבוע הצעות חוק בנושאי שוויון ואיסור על אפליה.

לפי החלטת גנץ, יקודמו שלוש הצעות חוק חדשות, מתוך כוונה להשלים את הליך החקיקה כבר בכנסת הנוכחית.

הצעות החוק שיקודמו:
1. חוק יסוד השוויון – בהצעת חוק זו מוצע לעגן במסגרת חוק-יסוד: כבוד האדם וחירותו את הזכות לשוויון ואת האיסור על הפליה. הצעת החוק הוגשה על ידי חברי הכנסת איתן גינזבורג, מיכל קוטלר וונש, עינב קאבלה ותהלה פרידמן.

2. חוק פונדקאות – הצעת חוק זו נועדה להרחיב באופן שוויוני את מעגל הזכאים לביצוע פונדקאות, להרחיב את מעגל הנשים שיכולות לשמש כפונדקאיות ולהסדיר את האפשרות לביצוע פונדקאות מחוץ לישראל רק באמצעות חברות תיווך שיוכרו על ידי שרי הבריאות והמשפטים, וכן הקמת וועדה מייעצת שתפקידה לייעץ לשרים בנוגע לחברות התיווך כאמור ולאשר מרפאות מחוץ לישראל אשר במסגרתן נעשה הליך פונדקאות לתושבי ישראל. הצעת החוק הוגשה על ידי חבר הכנסת איתן גינזבורג.

3. חוק יסוד מגילת העצמאות – מטרת הההצעה היא לעגן בחוק-יסוד את החובה לפרש את מכלול החקיקה הישראלית, לרבות חוקי יסוד אחרים, לאור הכרזת העצמאות כחובה פרשנית חוקתית, מה שיבטיח את מעמדה של הכרזת העצמאות כמקור השראה מחייב לפרשנות המשפט הישראלי כולו. הצעת החוק הוגשה על ידי חברי הכנסת מיכל וונש קוטלר, איתן גינזבורג, עינב קאבלה ותהלה פרידמן.

מכחול לבן נמסר כי הם רואים בחבילת חקיקה זו אבני דרך משמעותיות בדרך לחברה טובה יותר ובטוחים שכל מי שבערכיו רואה את הציבור ואת טובת המדינה – יתמוך.

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: