אלביט מערכות זכתה בחוזה בהיקף של 96 מיליון דולר לספק מרכז לאימון משימתי למסוקים למדינה באירופה

חיפה, ישראל, 29 בנובמבר 2020 – אלביט מערכות בע"מ (NASDAQ: ESLT, TASE: ESLT) ("אלביט מערכות" או "החברה") הודיעה היום כי זכתה בחוזה בהיקף מוערך של כ-96 מיליון דולר לספק למדינה באירופה מרכז לאימון משימתי למסוקים וכן שירותי תמיכה, לאימון טייסי וצוותי האוויר של מערכי המסוקים של חילות האוויר, היבשה והים של המדינה. החוזה יבוצע על פני תקופה של 9 שנים, עם אופציה להארכת התקופה לאספקת שירותי התחזוקה ב-10 שנים נוספות.

המרכז לאימון משימתי למסוקים הנו מרכז אימון מסוקים מקושר ומוכוון משימה הכולל מספר פלטפורמות, אשר יספק אימון רב-שלבי לטייסים וצוותי אוויר של מערכי המסוקים של כוחות הביטחון של הלקוח. מרכז האימון החדש יאפשר אימון טקטי מדמה מציאות תוך שימוש בכלל המערכות שעל המסוקים במגוון רחב של תרחישי משימה. המרכז לאימון משימתי למסוקים מבוסס על הטכנולוגיות הייחודיות והניסיון המבצעי המצטבר של החברה ממרכזי האימון המשימתיים הטקטיים למטוסי הקרב.יורם שמואלי, מנכ"ל חטיבת כלי טיס באלביט מערכות, אמר: "חוזה זה מבליט את צורך הגובר של כוחות ביטחון למנף טכנולוגיות מוכחות לשם שיפור המוכנות תוך הפחתת עלויות".

מערכת ה"סימולטורים המקושרים", המהווה את ליבת מרכז האימון והסימולציה, הינה מערכת ייחודית המאפשרת אימון סימולטיבי משולב בין מתאמנים שונים, הן בתוך חיל האוויר והן ברמה הבין זרועית. צוותי האוויר יכולים להתאמן במבנים של זוגות, רבעיות ושמיניות תחת בקרה מלאה של בקרי טיסה שנוטלים חלק מרכזי באימון. המערכת מאפשרת קישור למערכות אימון אחרות הנמצאות בשימוש צה"ל כמו מערכות למפעילי מל"טים ולכוחות קרקע. כמו כן, המערכת הזו מאפשרת אימון משותף על תרחישים מבצעיים, גם כאשר המתאמנים השונים נמצאים בריחוק גיאוגרפי האחד מהשני.
איכויות האימון המבצעי שמושגות במרכז לאימון משימתי מאפשרות לחיל האוויר להחליף חלק מגיחות האימון המבוצעות כיום במטוסי הקרב, לאימון במאמני הטיסה ולנצל טוב יותר את המשאבים הקיימים.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: