איראן מאיימת לנקום על חיסול פחריזאדה, אלפים במפגן הצוללות | כותרות השבת

אמש בשעות הצהריים התרחש פיצוץ סמוך טהראן בו חוסל אבי תכנית הגרעין הצבאית של איראן; המדען מוחסן פחריזאדה.

מנהיגה העליון של איראן, עלי חמינאי, "נשבע לנקום" על החיסול, ואמר כי "עבודתו המדעית והטכנית תימשך".מפקד משמרות המהפכה, חוסיין סלאמי הבטיח נקמה ואמר: "ההתנקשות במדעני הגרעין היא ההתמודדות האלימה הברורה ביותר עם מערכת השליטה, כדי למנוע מאיתנו גישה למדע המודרני".

האיחוד האירופי גינה את חיסול המדען האיראני וכינה את ההתנקשות "מעשה נפשע". בהודעה רשמית שהוציא האיחוד, נמסר כי "פקיד ממשל איראני וכמה אזרחים נהרגו בסדרת פיגועים אלימים. זהו מעשה נפשע והוא נוגד את עקרון הכבוד לזכויות האדם שהאיחוד האירופי מייצג". עוד נמסר בהודעה כי "הנציג העליון מביע את תנחומיו לבני המשפחה של האנשים שנהרגו, תוך איחולי החלמה מהירה לכל אדם שנפגע. בתקופות לא ודאיות אלה, חשוב מתמיד כי כל הצדדים יישארו רגועים וימנעו הסלמה שאינה לטובת אף אחד".

תנועות המחאה ׳הדגלים השחורים׳ ו׳חקירה עכשיו׳ יצאו היום במפגן של שיירות רכבים נושאות דגמי צוללות בקריאה להקמת ועדת חקירה ממלכתית לפרשת כלי השייט והצוללות, שהיא לדבריהם "פרשת השחיתות הביטחונית החמורה מקום המדינה". השיירה חלפה בקיסריה, שם נשאו דברים אלוף (מיל') עמירם לוין, ראש השב"כ לשעבר עמי איילון ותא"ל מיל גיורא ענבר.

קרדיט: 'חקירה עכשיו'.

לוין תקף בדבריו בתחילת האירוע את שר הביטחון גנץ: "אחרי שמי שמכר וממשיך למכור לנו את סיסמתו 'ישראל לפני הכל' שוב מתרפס ושם את ביבי ואת עצמו לפני הכל, כאשר הקים ועדת דמה, נטולת סמכויות, ועדה שמראש מנועה מלחקור את מכירת הצוללות למצרים. מנועה מהיכולת החוקית לזמן עדים מהדרג המדיני".עשרה עובדים במלון ישרוטל בים המלח אובחנו היום כחולים בקורונה. בעקבות גילוי החולים פתח משרד הבריאות בחקירה אפידמיולוגית, ובדיון שקיים מנכ"ל המשרד פרופסור חזי לוי, הוחלט להשהות את פעילות בית המלון עד לסיום הבדיקות הנדרשות. במשרד קראו לאורחים ששהו בישרוטל ים המלח החל מ-22 בנובמבר לבצע בדיקת קורונה.

ארבעה דייגים בשנות ה-40 לחייהם תושבי אזור המרכז חולצו הלילה על ידי יחידת השיטור הימי, לאחר שנסחפו אל לב הים ושמנוע הסירה שבה שטו הפסיק לפעול. הכוחות איתרו אותם במרחק של כמה קילומטרים מערבית לחופי רשפון, וסירתם נגררה להרצליה. לא היו נפגעים.

ממונה הקורונה פרופ' נחמן אש ביקר היום בעיריית נצרת וברשות המקומית יפיע, פרופ' אש הדגיש בפני הנוכחים בפגישה כי כל סגר הינו כלי להפחתת התחלואה – ואינו עונש.

בלאק פריידי בישראל: הוצאות הישראלים בכרטיסי אשראי בין השעות 09:00 ל-15:00: כ-720 מיליון ש"ח; ירידה של 5% לעומת השנה שעברה.

הנשיא טראמפ אמר היום כי "ביידן יוכל להיכנס לבית הלבן – רק אם יוכיח ש-80 מיליון קולות שבהם זכה לא הושגו במרמה".

מזכיר המדינה מייק פומפאו הודיע הלילה כי ארצות הברית הטילה סנקציות על ארבעה גופים בסין וברוסיה לאור תמיכתם בתכנית הטילים של איראן, שעדיין מהווה דאגה משמעותית מבחינת הממשל. "נמשיך להשתמש בכל הכלים כדי למנוע מאיראן לקדם את יכולות הטילים שלה", צייץ פומפאו בחשבון הטוויטר שלו. דברים אלה באים לאחר שאתמול נודע על חיסולו של ראש תוכנית הגרעין באיראן, מוחסן פחריזדה, ליד טהרן.

ארבעה שוטרים נעצרו בצרפת, בחשד שהיכו מפיק מוזיקלי כהה-עור בפריז, באירוע אלימות שתועד וגרם לסערה בכל רחבי המדינה. השוטרים נעצרו לאחר שסרטון שפרסם אתר חדשות בצרפת תיעד כיצד המפיק מישל זקלר הוכה שוב ושוב על ידי השוטרים במשך כמה דקות, בעת שניסה להיכנס לאולפן המוזיקה שלו.

יותר מ-1,300 בני אדם אובחנו באופן שגוי בנגיף הקורונה בבריטניה – כך הודיע היום משרד הבריאות. לפי ההודעה, האנשים שאובחנו באופן שגוי נבדקו בין התאריכים 19-23 בנובמבר. "ננקטה פעולה מהירה כדי להודיע למאובחנים, והם התבקשו לבצע בדיקה נוספת ולהמשיך לבודד את עצמם אם יש להם תסמינים", נמסר.

מנהיג קוריאה הצפונית קים ג'ונג און הורה על הוצאה להוריד של לפחות שני בני אדם, אסר על דיג בים והכריז על עוצר בבירה פיונגיאנג, זאת כחלק מהניסיון למנוע את התפשטות הקורונה ברחבי המדינה, כך דיווחה הערב סוכנות הידיעות AP. הדיווח מצטט סוכנות ידיעות דרום קוריאנית, העוקבת מקרוב אחר הנעשה בשכנתה.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: