תגובות

מדען מראשי תוכנית הגרעין חוסל בטהרן שבאיראן, נתניהו סימן אותו ב-2018

‏דיווחים באיראן: ראש תכנית הגרעין האיראנית חוסל בבירה טהרן.

על פי הדיווחים המדען שחוסל הוא מי שתואר על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו ב-2018 במהלך חשיפת ארכיון הגרעין כ"אבי הפצצה האיראנית", מוחסן פחריזאדה.


מקורות המקורבים למשטר האיראני מעדכנים לגבי אופי פעולת החיסול: "מחבל מתאבד התפוצץ בסמוך לפמלייתו של פח'רי זאדה. לאחר הפיצוץ צוות נוסף של חוליית החיסול ניהל קרב ירי מטווח קצר עם שומרי ראשו של פח'רי זאדה, בו נהרג יעד הפעולה וכמה ממלוויו."

זירת החיסול באירן.

משמרות המהפכה של אירן מבטיחים נקמה בעקבות חיסול המדען.


‏נתניהו כעת בטוויטר: "אני רוצה לשתף אתכם ברשימת דברים שעשיתי השבוע, רשימה חלקית כי אני לא יכול להגיד לכם הכל".

ארגון חמאס יצא ובהצהרה ואמר: "רצח זה התרחש במקביל לאיומים אמריקניים וציוניים מתמשכים על הרפובליקה האיסלאמית באיראן במטרה למנוע ממנה ומהאומה את הכלים של התקדמות מדעית וכוח, כך שהיא תישאר בידי הכיבוש הציוני ופרויקט ההתיישבות הרחב שלה שמשרתים בעיקר את האינטרסים של הישות הציונית."

תגובת הג'יאהד האיסלאמי: "מתקפת הטרור שכוונה למדען האיראני מוחסן פחריזאדה, שמת בחיסול הנושא טביעות אצבע ציוניות אמריקאיות ברורות. פעולת הטרור הפחדנית הזו מכוונת את יסודות הרנסנס וההתקדמות המדעית בעולם האסלאמי בכלל וברפובליקה האסלאמית בפרט, פעולת טרור זו מהווה אינדיקציה ברורה למידת השנאה שמזניקה את הטרור המופעל ומבוצע באופן שיטתי על ידי אמריקה, הישות הציונית, ובעלי בריתה. ברכות לאיראן, להנהגתה ולאנשיה האיתנים מול האתגרים הנחושים להמשיך להשיג צדק, לבנות כוח ולתחייה אמיתית".

מפקד צבא איראן, מוחמד באגרי: "הטרוריסטים ומי שעומד מאחורי ההתנקשות בפחריזאדה צריכים לדעת שמחכה להם נקמה קשה".

שר החוץ של איראן, מוחמד ג'וואד זריף, הגיב בחשבון הטוויטר שלו ואמר: "מחבלים רצחו מדען איראני בולט היום. פחדנות זו – עם אינדיקציות רציניות לתפקיד הישראלי – מראה על התלהבות נואשת של מבצעים. ‏ איראן קוראת לקהילה הכללית – ובמיוחד לאיחוד האירופי – לסיים את הסטנדרטים הכפולים המבישים שלהם ולגנות את מעשה הטרור הממלכתי הזה".

סרדאר חוסיין דהגאן, יועצו של המפקד העליון של צבא החימוש בתגובה לחיסול פחריזאדה: "נרד כברק על רוצחי השהיד המדוכא הזה".


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: