שר המודיעין אלי כהן: "אני מאשר שאיראן מבצעת פעילות בישראל שנועדה להשפיע על דעת הקהל הישראלית"

שר המודיעין אלי כהן השיב במליאת הכנסת לשאילתה דחופה של ח"כ אריאל קלנר, שעניינה פרסום רשמי של פייסבוק על כך שאיראן מבצעת פעילות על מנת להשפיע על דעת הקהל בישראל.

השר כהן השיב ואמר: "אני מאשר שאיראן מבצעת פעילות בישראל שנועדה להשפיע על דעת הקהל הישראלית, וזה כמובן מגורמי המודיעין, שאכן הדברים ידועים ומתבררים. איראן משקיעה משאבים בתעמולה ובחתרנות המכוונים לקהל הישראלי. מפאת רגישות החומר, אני לא אוכל להתייחס לכולו כאן בפירוט באופן מלא.מעבר לפעילות בתחום הרשתות החברתיות, המאמצים של מערכת המודיעין האיראנית מתמקדים באיתור ובגיוס של ערבים ישראלים או של פלסטינים למודיעין או לטרור. קהילת המודיעין, ובעיקר השב"כ, פועלת לסיכול טרור, חתרנות והשפעה איראנית ברחבי המזרח התיכון, וכמובן בישראל. הפעילות הישראלית שמבוצעת, אי אפשר לבוא ולפרט אותה כאן מעל דוכן המליאה. אני רק אציין שהשב"כ הוביל בשנה האחרונה את סיכול אותם ניסיונות איראניים גם בתחום הרשתות וגם בנושא של גיוס סוכנים ערבים ישראלים בישראל, שנועדו בעיקר לאסוף מודיעין ואף ניסו לגייס אותם לבצע פיגועי פח"ע כאן אצלנו במדינת ישראל.

אני אתייחס גם לפרסום שעלה בנושא הזה של פייסבוק, שאכן מאשרת שהיו 12 פרופילים שנמחקו, שני עמודי פייסבוק, מעל 300 חשבונות אינסטגרם פיקטיביים, שפעלו בתיאום מאיראן ופעילותם כללה מאפיינים בהחלט של חוסר אותנטיות. גם בדוח שלהם הם מציינים שרשת פרופילים למעשה התחילה, הייתה בשלב מוקדם, 1,000 עוקבים בפייסבוק, מעל 9,000 באינסטגרם. הניסיונות שנעשו זה להפיץ תכנים בעברית ובערבית, תוך התמקדות באירועים אקטואליים בישראל, כולל תמונות ממחאת הדגלים השחורים וביקורת על מדיניות ראש הממשלה."

ח"כ ניצן הורוביץ מחה על הדברים וצער לעברו של השר כהן: "אתה באמת חושב המחאה זה בגלל איראן? כאלה שטויות כבר לא שמעתי שנים"


קרדיט צילום: דוברות הכנסת – דני שם טוב.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: