‏קבינט הקורונה החליט: מערכת החינוך תפתח במלואה בערים הירוקות והצהובות

בתום דיון שנמשך מספר שעות, קבינט הקורונה אישר הלילה פה אחד את מתווה שר החינוך יואב גלנט, לפתיחת מערכת החינוך.

■ פתיחת ה'-ו' החל מה-24.11■ פתיחת י׳-י״ב החל מה-29.11
■ פתיחת ז'-ט' החל מה-6.12

החזרה ללימודים היא בהתאם למתווה שר החינוך, ביישובים ירוקים וצהובים, תוך ביצוע בדיקות ניטור רחבות.

פיילוט קניונים ושווקים: הוחלט לאמץ את ההצעה שהוצגה לפתיחה ניסיונית מצומצמת של הקניונים ולהאריך את הפיילוט כך שיסתיים ב-6.12. בהתאם להצעה זו יובאו תקנות לאישור הקבינט.

בכפוף לממצאי הפיילוט ולתמונת מצב התחלואה הכללית, יקבע מועד הפתיחה של הקניונים.

במקביל תוגש הצעה לפיילוט לשווקים. השווקים יפתחו כשהקניונים יפתחו.גלנט כתב לאחר מכן בחשבון הטוויטר שלו: "תלמידות ותלמידים יקרים – בשעה טובה כולכם חוזרים לבית הספר – ללימודים, למורים ולחברים. הקבינט אימץ את התכנית שגיבש משרד החינוך יחד עם צוות המומחים לפתיחת כל בתי הספר החל מיום ראשון הקרוב. ב-29.11 יחזרו תלמידי התיכונים ושבוע לאחר מכן, ב-6.12, יצטרפו אליהם תלמידי חטיבות הביניים.

המנהלים והמורים ערוכים לפתיחת מוסדות החינוך השונים ויחד עם גורמי הבריאות נגדיל את היקף הבדיקות לתלמידים ולצוותי ההוראה, כדי לשמור על בריאותם. תודה לראש הממשלה ולשרי הקבינט על התמיכה. לכם, התלמידים היקרים לנו מכל, נותר רק להכין את הילקוט".

ההנהגת ההורים הארצית אמרו: "הורי ישראל מודים לשר גלנט על עמדתו האיתנה להחזרת כל ילדי ישראל ללימודים. הנהגת ההורים מברכת על החלטת קבינט הקורונה להחזיר את כל מערכת החינוך לפעילות בביטחון ובאחריות. כפי שאמרנו מהרגע הראשון, החינוך היה צריך לעמוד בראש סדר העדיפויות של הממשלה ויש לברך על כך שהתקבלה סוף סוף ההחלטה הנכונה והראויה."


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: