תגובות

זעזוע בשומרון: כוחות מג"ב הרסו ארון קודש

היום בשעות הבוקר הגיעו כוחות גדולים של צבא ומג"ב לפנות את תלמידי ישיבת חומש המתחדשת הפועלים מזה 13 שנים מתוך הישוב חומש שבצפון השומרון שנעקר בגירוש (המכונה "התנתקות").

תלמידי הישיבה מחלצים את ארון הקודש מההריסות. קרדיט: ישיבת חומש.


במהלך הפינוי פעלו כוחות מג"ב באלימות, הרסו את ארון הקודש שבישיבה הרסו את האוהל שנבנה לשם מחסה מהגשם לתלמידי הישיבה והחרימו ציוד חשמלי.

זהו הפינוי השני תוך שבועיים. במהלך הפינוי שהתבצע לפני כשבוע פיזרו כוחות מגב חול באמצעות טרקטורים על הציוד האישי של 40 תלמידי הישיבה ובתוכו על ספרי הקודש של התלמידים.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן מגורש משא-נור בעצנו הביע זעזוע מהדברים ואמר: "זהו אירוע חריג, מבקש שייבדק לעומק. אני פונה לדרגי הפיקוד גם בצהל וגם במשטרה לחקור את העניין. תלמידי ישיבת חומש הם אנשים יקרים, שלימוד התורה שלהם הוא מחאתם. היו הרבה פינויים בעבר ולצערי כנראה עוד יהיו עד שהישוב ייבנה מחדש, עם זאת אין כל סיבה וכל הסבר לתמונות כאלו. אני מצפה שהנושא ייבדק לעומק"

מהישיבה נמסר: "הישיבה נמצאת במקום כבר קרוב ל 14 שנים ומובילה קו שאומר "אין ייאוש" לא ממצוות יישוב הארץ ולא מלימוד התורה. אנחנו נמשיך בכל תנאי ללמוד וללמד בחומש את אהבת הארץ והתורה מתוך שליחות. כיום, כשכולם יודעים שההתנתקות היתה אסון ופעילות הישיבה זוכה לתמיכה ציבורית רחבה, מי שפועל להריסת המקום, פועל בגלוי נגד האינטרס והרצון של עם ישראל. וכשנוגעים בנקודה העיקרית, אסור לנו להתייאש ואנחנו חייבים להמשיך ולאחוז בארץ".

הרב הראשי לישראל כתב לשר הבטחון בעקבות פינוי הישיבה בחומש: "פגיעה חמורה וחילול ארון הקודש. תמונות של ארון קודש מחולל וספרי קודש מתגוללים על הרצפה הם מראות קשים שאינם ראויים למדינה יהודית, ואסור בשום אופן שמראות אלו יחזרו על עצמם".


הרב הראשי מוסיף במכתבו כי אינו נכנס לשיקולים שהנחו את הצבא בפינוי המקום, אך מתייחס רק לצורת הפינוי שגרמה לפגיעה קשה בתשמישי קדושה.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן פנה בדרישה היום לצבא ולמשטרה בבקשה לבדוק את האירוע החריג כדבריו "אין כל סיבה והסבר לתמונות הקשות הללו".


תגובות לכתבה:

  1. רפי לאופרט

    לסלק את השמאל – גנץ – משליטה על צה"ל. הפוליטיזציה שהם מכניסים לצה"ל ופעולותיו היא בלתי נסבלת.

כתיבת תגובה: