תגובות

ממונה הקורונה נחמן אש בירושלים: "צריך להאיץ את פתיחת מערכת החינוך – האתגר כרגע הוא במזרח ירושלים"

הבוקר, א', הגיע פרויקטור הקורונה הנכנס הפרופ נחמן אש לביקור עבודה ראשון בעיריית ירושלים.

במסגרת הביקור קיבל הפרופ סקירה מקצועית על מצב התחלואה בעיר ירושלים והמגמות המתקיימות בה מכלל הגורמים בצוות ניהול משבר הקורונה העירוני.


הדיון כלל נציגי משטרה, מד"א פקע"ר ונציגי קופות החולים.

נכון לאמש בחצות ישנם בירושלים 1134 חולים, נוספו 54 והחלימו 84.

שכונות חולים:
מזרח – 36
כללי – 11
חרדי – 5
לא משויך – 2

צילום: ישי ירושלמי VIP.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "אני רוצה לפתוח להודות לפרופ היוצא, פרופ רוני גמזו על עבודתו המסורה המשותפת יחד איתנו ובטוח שנמשיך גם אתכם. ירושלים היא מיקרוקוסמוס של מדינת ישראל ואני מקווה שיחד אתכם נגיע לסוף תקופת הקורונה. פרסנו לפניכם את האתגרים הרבים שאיתם אנחנו מתמודדים בעיר הגדולה והמייצגת בישראל ואני סבור שבעזרת עבודה משותפת שלנו שלכם ושל הממשלה נצליח למגר את הנגיף לחלוטין".


צילום: ישי ירושלמי VIP.

פרוייקטור הקורונה, הפרופ נחמן אש: "האתגר של הרשויות מאוד גדול ובירושלים על אחת כמה וכמה. אני מחזק את ידיכם ואומר לכם – הרשויות במרכז העשייה בעיניי. זה חוד החנית בשטח. אנחנו צריכים לחזק אתכם ולסמוך עליכם שאתם יודעים לעשות מה שצריך בצורה הטובה ביותר. אנחנו בתקופה עם עליה בתחלואה, גם אם איטית, בשבוע האחרון. מקדם ההדבקה סביב אחד. זו נקודת אי יציבות. אנחנו רוצים להרחיב את פתיחת המשק, אבל מצד שני לא לאבד שליטה.

האופק שלנו זה החיסונים. בשבועות האחרונים היו התפתחויות טובות בנושא וזה מעודד. אבל צריך אורך רוח. זה לא יקרה מחר בבוקר. יש כמה חודשים שצריך להתמודד. כאשר החיסונים יגיעו יהיה לנו אתגר גדול מאוד בעידוד האוכלוסייה ללכת להתחסן. נצטרך להגיע לכך שמרבית האוכלוסיה מתחסנת בצורה המהירה ביותר כדי שנגמור עם הסיפור הזה כמה שיותר מהר.

צילומים: ישי ירושלמי VIP.

האתגר כרגע הוא במגזר הערבי. החתונות הפירטיות הן גורם מעודד. יש לנו גם עניין של חוזרים מחו"ל שלא שומרים על בידוד. אני קורא למנהיגי האוכלוסיה הערבית לעודד את ההקפדה על ההנחיות. איש לא רוצה שחתונה תהפוך לאירוע הדבקה, וזה מה שקורה.

אחת הדרכים להתמודד עם התחלואה זה בדיקות ואני שמח מאוד לראות את הנתונים כאן. זה הרבה עידוד והנגשה. בראייה עתידית אני מאמין שזה יילקח בחשבון. נוכל להכניס אנשים עם בדיקות שליליות למרומות ירוקים, זה יעודד יותר בדיקות ויאפשר לנו יותר פעילויות.

אם הקונספט של אילת וים המלח יוכיח את עצמו אני מקווה שנאמץ זאת גם במקומות אחרים. זו אחת הסיבות מדוע צריך להתאמץ להשאיר את הערים והשכונות ירוקות. כדי שנוכל להרחיב את הפעילות.

נצטרך לראות איך עושים בצורה בטוחה פתיחת יותר כיתות.

העם כולו עובר תקופה קשה וחלק מההתייחסות שלנו צריכה להיות איך לחזק את רוחו של העם. רואים את האור בקצה המנהרה וצריך לעבור את החודשים הקרובים.

קרדיט: דוברות עיריית ירושלים.

ראש מנהל חינוך בעירייה אמר: "לא יכול להיות שהילדים כבר שלושה חודשים נמצאים בבית – זה פשוט אסון."


צילום: ישי ירושלמי VIP.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: