שני הרוגים ושני פצועים בפיצוץ בלון גז באשדוד

צוותי רפואה קבעו את מותם של שני פועלים והעניקו סיוע ראשוני לשני נפגעים בפיצוץ בלון גז במפעל ברחוב העוגן באשדוד.

מקסים קולגה חובש איחוד הצלה מספר על הטיפול בזירה באשדוד.


בשעה 07:47 התקבל דיווח על מיכל שהתפוצץ במפעל למתכות ברחוב העוגן באזה"ת צפוני באשדוד. חובשים ופראמדיקים של מד"א ואיחוד הצלה מדווחים מהמקום בשלב זה על 4 נפגעים, בהם 2 גברים כבני 40 ללא סימני חיים וגבר נוסף כבן 40 במצב בינוני שמפונה לבי"ח אסותא באשדוד עם חבלות בגפיים. פצוע נוסף פונה באופן עצמאי. במקום נערכות סריקות לאיתור נפגעים נוספים.

כוחות גדולים של משטרה נמצאים כעת במפעל המתכת באשדוד, שם החלו בטיפול בזירת הפיצוץ.

צילום: דוברות משטרת ישראל.

מבדיקה ראשונית עלה כי ככל הנראה מדובר בתאונת עבודה שאירעה במהלך עבודות שבוצעו במקום ואשר במהלכה קיפחו את חייהם שני עובדים ועובד שלישי נפצע.


חבלנים וחוקרי זירה של משטרת ישראל ממשיכים באיסוף הראיות מהמקום, חקירת האירוע נמשכת.

צילום: דוברות משטרת ישראל.

הפראמדיק מד"א מתן כהן ומיכאל ארליכמן סיפרו: "כשהגענו למקום ראינו הרס, גבר כבן 35 חולץ ע"י אנשים במקום כשהוא בהכרה מלאה וסובל מפציעה קשה ברגל. הם הכניסו אותו לרכב פרטי ויצאו איתו לחבירה איתנו. העלנו אותו לאמבולנס ופינינו אותו בדחיפות לבית חולים תוך טיפול מציל חיים כשמצבו בינוני ובהמשך הוא הורדם. במקום האירוע אותרו 2 גברים כבני 40 מחוסרי הכרה ללא דופק וללא נשימה עם פציעה רב מערכתית קשה ולאחר בדיקות רפואיות נאלצנו לקבוע את מותם במקום. הסריקות לאיתור עובדים נוספים שהיו במפעל נמשכות. אנחנו כאן עם כוחות גדולים וערוכים להעניק טיפול רפואי אם ימצאו נפגעים נוספים."

צילום: תיעוד מבצעי מד"א.

מקסים קולגה חובש איחוד הצלה מסר: "כשהגעתי למקום נתקלתי בשלושה נפגעים שוכבים, בסיוע חובשים נוספים של איחוד הצלה הענקנו טיפול רפואי ראשוני לנפגע במצב קשה, לצערי שני נפגעים נוספים לא נותר אלא לקבוע את מותם עקב אופי הפציעות מהן סבלו".

צילום: דוברות איחוד הצלה.

חובש הצלה אליעזר שטייסל סיפר: "הגענו למפעל בעקבות דיווח על פיצוץ במקום, מצאנו במקום מספר נפגעים במצב פציעה שונים, בהם שני פועלים עם חבלה רב מערכתית, אשר לאחר בדיקות רפואיות נאלצו הפראמדיקים של מד"א לקבוע את מותם. בנוסף הענקנו טיפול רפואי ראשוני לפצוע כבן 40 במצב בינוני עם חבלה בגפיים, והוא פונה במהירות להמשך קבלת טיפול רפואי בבית חולים אסותא בעיר".


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: