תגובות

אושרו מענקים לעידוד חזרת "מובטלי הקורונה" לשוק העבודה

ועדת העבודה, הרווחה והבריאות אישרה הסכם בין המוסד לביטוח לאומי לבין משרד האוצר לפיו שיעניק עד ארבעה מענקים חודשיים למובטלים המצויים בתקופת אבטלה ממושכת של 75 ימים ומעלה וחוזרים למעגל התעסוקה בשכר נמוך מזה שניתן להם ערב אבטלתם ובתנאי ששכרם החדש נמוך מ-15,800 ₪ בחודש.

גובה המענק יקבע על פי אחד מהקריטריונים המפורטים בהסכם, ויעמוד על עד 200 שקלים ליום כפול מספר ימי העבודה באותו חודש (חודש מלא הוא 25 ימי עבודה, כלומר עד 5,000 שח בחודש).


כמו כן, הצביעה הוועדה בהצבעה חוזרת על תנאי המענק בשווי 2,000 ₪ למובטלים שאושר בשבוע שעבר, וקבעה כי מספר ימי האבטלה המוכרים לצורך זכאות למענק יעמוד על 95 ימים במקום 100, זאת כדי למנוע פגיעה בזכאות העובד בשל חמשת ימי ההמתנה לזכאות לדמי האבטלה.

שר האוצר, ישראל כ"ץ: ״בנוסף למענק למובטלים במשך תקופה ארוכה, יזמתי את מענק לעידוד תעסוקה שנועד להחזיר אנשים רבים למעגל התעסוקה ולשגרה מהר ככל הניתן. אמשיך להיאבק על פתיחת המשק בצורה בטוחה ולפי ההנחיות על מנת לסייע לאנשים לחזור לשגרה ולעבודה. יחד, נחזיר את הכלכלה והמשק לצמיחה בכך שנקדם את חזרת בעלי העסקים הקטנים והמסחר תוך הקפדה מלאה על כללי הבריאות״.

(צילום: דני שם טוב, דוברות הכנסת)


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: