מנצלים את הבלבול בכביש 6 חוצה צפון: נהגים מקבלים חיובים עם קנסות – חלקם על נסיעות שלא ביצעו

שנתיים עברו מאז נפתח לתנועה כביש 6 חוצה צפון, שהוא בכלל לא חלק מכביש 6. הם מחוברים אחד לשני והנוסעים עליהם אפילו לא שמים לב שעברו לכביש אחר, וגם התשלום עליו הוא לזכיין אחר.

יותר משתי מיליון נסיעות בחודש, ויותר מ-1.4 מיליון כלי רכב שנרשמו כמנויים בכביש. אולם, אלפי נהגים שעברו במקטעים הצפוניים של כביש 6 (יקנעם-סומך) טרם הסדירו את תשלום אגרת הנסיעה.

זאת, לרוב משום שהם פשוט אינם יודעים שחברת "דרך ארץ" אינה מנהלת את הקטע הזה בכביש וכי יש להסדיר בנפרד את התשלום למעבר בו. את ההסדר הזה יש לעשות עם חברת "כביש 6 חוצה צפון", הטוענת כי ערכה מסע פרסום נרחב בנושא.

בנוסף, נהגים מדווחים שאפליקציית וויז שלהם מוגדרת לנסיעה בכביש ללא אגרה ולמרות זאת הם מופנים לכביש הזה ללא ידיעתם וללא כל סממן זיהוי בכניסה.

במספר מקרים נהגים קיבלו חיוב על נסיעה בכביש למרות שמעולם לא נסעו בו.

"קיבלתי חשבונית על נסיעה בכביש רק אחרי יותר משנה, אני כבר לא זוכר אם בכלל נסעתי בכביש הזה", אמר דוד לחדשות כל העולם והוסיף: "לא יודע איך הגעתי לכביש הזה, אני מגדיר בוויז נסיעה רק בכבישים ללא אגרה."

"ההודעות שלהם לא מובנות. בכלל לא היה לי ברור אם זה חיוב או זיכוי. בסופו של דבר קיבלתי קנס על איחור התשלום", מספר שלמה.

שרית שקיבלה חיוב על הכביש ומעולם לא נסעה עליו סיפרה: "מאז שהכביש הזה נפתח לא נסעתי באיזור הזה ואני לא מגיע לשם, פתאום אני מקבלת מכתב עם חיוב על נסיעה שם. התקשרתי לחברה ואחרי בירורים הם ביטלו את החוב. זה ממש הזוי". סיפרה בכעס.

אדם נוסף סיפר כי אדם קיבל הודעת sms עם דרישה לתשלום חוב לכביש 6 חוצה צפון, למרות שאין לו רכב שרשום על שמו. אחרי שצילצל לחברה והסביר להם שאין רכב ביטלו לו את התשלום.

אדם שקיבל הודעת sms עם דרישה לתשלום חוב לכביש 6 חוצה צפון, למרות שאין לו רכב שרשום על שמו.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: