חבר כנסת מיקי זוהר נחקר בלהב 433 בחשד לסחיטה באיומים

במשטרת ישראל מתנהלת חקירה שעניינה חשדות הנוגעים לעבירה של סחיטה באיומים, במסגרתה נחקר במהלך היום חבר כנסת מיקי זוהר. החקירה מתנהלת באישור וליווי פרקליטות המדינה.

בחשבון הפייסבוק שלו רשם זוהר: "יום עצוב לדמוקרטיה שלנו. נקראתי לחקירה במשטרה בעניינו של מנדלבליט.


לא אסתיר מכם את העובדה שהופתעתי, בטח לאור העובדה שמדובר בחקירת השתקה שמתבססת על הבעת עמדה בראיון רדיו.

לעניות דעתי זו חקירה הזויה כנגד נבחר ציבור בכלל, וכנגד נבחר ציבור מהימין בפרט.

בשנים האחרונות הובלתי שיח בלתי מתפשר בכל הנוגע להתנהלות הפרקליטות והמשטרה, עשיתי זאת מבלי לחשוש למרות כל האזהרות שקיבלתי.

״תיזהר, ינסו לתפור לך תיק״, הזהירו אותי.
עניתי: ״תמיד אלך עם האמת שלי, ויהא המחיר אשר יהא״. לא, אני לא מתחרט על כך שהבעתי את קולם של רבים שלא יכלו לזעוק, אני זה שזעקתי במקומם נוכח העוול הנורא שנגרם לנו בשנים האחרונות.

אין אדם אובייקטיבי במדינה שלנו שלא יסכים עם העובדה שמדובר בתופעה מסוכנת של נסיונות השתקה של מחנה שלם. תופעה שמקומה במשטרים חשוכים, בטח לא בדמוקרטיה מפוארת כמו ישראל.


ידעתי שכאיש ימין שנאבק למען האמת של כולנו, אני עלול לשלם מחיר, אבל כנראה לא שיערתי בדעתי עד כמה רחוק ילכו בנסיון להלך עליי אימים.

מעולם לא עברתי עבירה פלילית, מעולם לא נחקרתי במשטרה ומעולם לא נחשדתי בכלום ואם זו החקירה הראשונה שלי, דיינו.

אני סבור שהחלטת הפרקליטות והמשטרה לפתוח נגדי בחקירה כדי למנוע ממני לבקר את התנהלותו של מנדלבליט, תהיה הרסנית למערכת אכיפת החוק ואף עלולה להביא לאובדן מוחלט של אמון הציבור בה, שגם כך נמצא בשפל של כל הזמנים. אני לא חושש. בע״ה ננצח."

השר לביטחון פנים אמיר אוחנה אמר בתגובה: ‏"תעודת עניות למשטרה, ליועץ המשפטי לממשלה ולפרקליטות – פשוט בושה."

ח"כ ד"ר שלמה קרעי, הליכו: "משטרת מנדלבליט רודפת אחרי כל אזרח או ח"כ שהתבטא באופן לא מוצלח. כל ח"כ מימין או משמאל ששותק עכשיו, לא ראוי לתפקידו. מנדלבליט שהוחזק בגרון כשבוי במשך שנים ואולי עד היום, התאהב בשיטה ונוקט בה מול מבקריו. תסמונת סטוקהולם. לא נפחד לדרוש בדיקה בעניינך ולפעול שתיחקר על מעשיך. הביתה."

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, ח״כ תא״ל מיל׳ מירי רגב: "במדינה דמוקרטית אין מקום לחקירות הפחדה וסתימת פיות של נבחרי ציבור – הגיע הזמן לפצל בין משרת היועמ״ש והתובע הכללי! אני מבקשת לחזק את חברי ח״כ מיקי זוהר. אין ספק שזימונו לחקירה הוא שפל חדש ושיא בהשתקה והפחדה של נבחרי ציבור שלא מוכנים ליישר קוו עם ההגמוניה המשפטית. כפי שמבקרים פוליטיקאים כך יש מקום להעברת ביקורת על אנשי הפרקליטות ומערכת אכיפת החוק. מתי ייחקר מישהו מהפרקליטות על דברים שכתב ועשה?! תנוח דעתכם זה לא יקרה כי אין מי שיחקור או יבקר את הפרקליטות – הם מעל החוק. הגיע הזמן לפצל בין משרת היועץ המשפטי לממשלה, לתובע הכללי."

יו"ר האיחוד הלאומי ח"כ בצלאל סמוטריץ': "מנדנלבליט חצה היום קו אדום בוהק שמקרב את ישראל אל עבר דיקטטורה משפטית מסוכנת והוא חייב ללכת הביתה מיד. שרי הממשלה והעומד בראשה חייבים להפסיק לשתף איתו פעולה לחלוטין, לא לזמן אותו לשום ישיבה, לא להשתתף בשום ישיבה שהוא משתתף בה ולהביא להחלפתו במישהו שמבין טוב יותר את התפקיד."

השר לשיתוף פעולה אזורי אופיר אקוניס: ״חקירה של ארבע שעות במשטרה על אמירה של נבחר ציבור נגד היועץ המשפטי לממשלה היא בלתי מתקבלת על הדעת. זה אחרי הידיעה על זימון לחקירת משטרה, במהלך השבת, לשלושה אזרחים שדיברו נגד היועץ המשפטי. מעניין אם הוא התייעץ עם פרקליט המדינה קודם. את ההתדרדרות החמורה הזאת חייבים, אבל חייבים לעצור!״

יו״ר סיעת ימינה, שרת המשפטים לשעבר, חה״כ איילת שקד: ״חקירתו של ח"כ מיקי זוהר בגלל התבטאות אומללה עליה הוא התנצל היא אות קלון למערכת האכיפה במדינה דמוקרטית.
טוב תעשה מערכת אכיפת החוק אם תחזור בה ותודה שטעתה.״

הדגלים השחורים על חקירתו של ח״כ זוהר: ״נאשם בשוחד, מרמה והפרת אמונים בחר ביו״ר קואליציה שכל תפקידו הוא להטיל פחד ומורא על המערכת המשפטית ואזרחי ישראל. מיקי זוהר ושאר חסרי החוליות לבית הפשע של משפחת נתניהו היו צריכים לתת מזמן את הדין על הסתה נגד אזרחי ואזרחיות המדינה. אולי סוף סוף היועמ״ש יעשה את עבודתו וידאג להגן על אזרחי המדינה והמוסדות הדמוקרטיים.״

מהתנועה לאיכות השלטון נמסר: ״אנו מברכים את החלטת היועמ״ש ומשטרת ישראל להיענות לקריאתנו לפתוח בחקירה פלילית של יו״ר הקואליציה ח״כ מיקי זהר בחשד לסחיטה באיומים. אין לנו שום סיבה לשמוח על החקירה אך איום מפורש כזה, בשידור חי, לא הותיר שום ברירה אלא לחקור. אנו מגבים את מערכת אכיפת החוק במאבק למען טוהר המידות וניקיון הכפיים של נבחרי הציבור שלנו״.


תגובות לכתבה:

 1. חיים

  אף אחד לא מעל החוק .

 2. בתיההיא צודקת מדוע לשמאל מותר לומר הכל ולימין אסור?

  זו עוד תגובה של מדלבליט בכדי לדכא יותר את הימין הסו ימין לכם אסור להעביר ביקורת על השמאל

 3. בתיההיא צודקת מדוע לשמאל מותר לומר הכל ולימין אסור?

  האם השמאל יודע בכלל מהו חוק? להם מותר הכל אפילו לאיים על ראד הממשלה שלנו ואין אף אחד שיחקור זבלה שמאל ברוך שלא עשני שמאלנית פיכסא שמאל רק ביבי רק הליכוד ורק הימין על אפכם וחמתכם שמאלנים שקרנים עלובים שקרנים רק בנימין נתניהו ראוי להנהיג את המדינה נקודה

 4. ש.מ

  בושה שאדם כזה בכלל שר מוכר בכרמל מתאים לו יותר לצעוק עגבניות מלפפונים מתאים בדיוק

כתיבת תגובה: