האוצר ומרכז השלטון המקומי סיכמו על רשת ביטחון כלכלית להחזרה מלאה של תלמידי כיתות א' ו-ב'

שר האוצר, ישראל כ"ץ ויו"ר השלטון המקומי, חיים ביבס, סיכמו היום (ה') על מתן רשת ביטחון כלכלית שתאפשר את חזרתם המלאה של תלמידי כיתות א'-ב' ללימודים ותקצוב הרשויות המקומיות להפעלת הצהרונים, בהתאם להנחיות משרד הבריאות ובכפוף לתכנית ניצנים של משרד החינוך.

על מנת לאפשר את חזרתם המלאה ללימודים של תלמידי כיתות א'-ב' ללמידה מלאה בכיתות האם בשעות הבוקר וביטול הקפסולות בשכבות גיל אלה, דורש משרד הבריאות להפעיל את הצהרונים באותן הקבוצות במסגרתן שהו התלמידים בשעות הבוקר, כך שלכל כיתת אם תצטרך לקום קבוצת צהרון נפרדת. מדובר ביותר מהכפלה של מערך הצהרונים הקיים, וגיוס של כ-6000 מדריכים.


בשיתוף עם השלטון המקומי, וכדי לאפשר את חזרת כיתות ה-ו לבית הספר, סיכם שר האוצר על רשת ביטחון שתאפשר תקצוב הרשויות המקומיות להפעלת הצהרונים בהתאם להנחיות משרד הבריאות.

השלטון המקומי ייקח אחריות מלאה על הפעלת הצהרונים בהתאם להנחיות משרד הבריאות והנחיות משרד החינוך, ויפעל לגיוס של כ-6,000 מדריכים, לאור פיצול קבוצות הצהרון המקוריות בהתאם להנחיות משרד הבריאות. רשת הביטחון תכלול מתן תקציב תוספתי, בכדי שגם קבוצות צהרון קטנות ומפוצלות יוכלו לפעול. תקצוב רשת הביטחון יעשה בהתאם לביצוע בפועל ויינתן, בשלב ראשון, עד חופשת הפסח.

שר האוצר, ישראל כ"ץ: "אני מברך על גיבוש המתווה המשותף עם מרכז השלטון המקומי להפעלת מערך הצהרונים, בשילוב הזנה לילדים ,כדי לאפשר חזרה מלאה ללימודים של כיתות א'-ב', בהתאם לכללי משרד הבריאות, ובכך לאפשר לציבור ההורים לשוב לעבודה מלאה".

יו"ר מרכז השלטון המקומי, חיים ביבס: "אני מברך על מתן רשת ביטחון לקיום הצהרונים בקבוצות האם. שר האוצר התגייס למציאת פתרון מיטבי שיבטיח את ההפרדה הנדרשת, תוך קיום המסגרות עבור הילדים וההורים העובדים. ללא ספק, מדובר בבשורה משמעותית כחלק מהמאמץ של המדינה לאפשר את המשך פתיחת שנת הלימודים לכל תלמידי היסודי".


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: